reklama

Tragédie před startem MS. Bývalý cyklista Anker Sörensen zemřel po srážce s autem

Dánský cyklista Chris Anker Sörensen. Dánský cyklista Chris Anker Sörensen. autor: Twitterový účet Bitcoin Sportsbook
Bývalý úspěšný dánský cyklista Chris Anker Sörensen v sobotu zemřel při nehodě v dějišti silničního mistrovství světa v Belgii, kde měl působit jako expert dánské televize TV 2 SPORTS.

Představitelé stanice uvedli, že jejich sedmatřicetiletého kolegu srazila dodávka, když se byl projet na kole. Zraněním podlehl a zemřel třináct dní po 37. narozeninách. "Tu zprávu jsme přijali s obrovským smutkem," sdělil ředitel televize Frederik Lauesen.

Výhra nad rakovinou, rekordní šňůra a pád na dno. Muž, který podvedl svět, slaví 50 Výhra nad rakovinou, rekordní šňůra a pád na dno. Muž, který podvedl svět, slaví 50 Prohlédněte zde

"Slova nemohou vyjádřit můj smutek z této tragické události. Odešel bývalý profesionální cyklista a novinář, naše nejhlubší myšlenky jsou s jeho rodinou, přáteli a celou dánskou cyklistikou," vyjádřil svou kondolenci prezident Mezinárodní cyklistické unie David Lappartient.

Anker Sörensen byl profesionálním cyklistou v letech 2005 až 2018. Většinu kariéry strávil v elitní dánské stáji CSC a zúčastnil se dvanácti Grand Tours. Mezi jeho největší úspěchy patřila vyhraná etapa na Giru d'Italia v roce 2010 a triumf na mistrovství Dánska o pět let později.

V pelotonu proslul jako cyklista, který snese hodně, a při stoupáních byly v televizních přenosech typické jeho obličejové grimasy.

Na Tour de France 2012 získal dres pro největšího bojovníka závodu. Také proto, že v sedmnácté etapě přišel k ošklivému krvavému zranění. Za jízdy se snažil odebrat z předního kola zaseklý kus novin a odnesl to dvěma roztrhanými prsty na levé ruce. Hned musel podstoupit transplantaci kůže, přesto Tour dokončil v plném rozsahu.

Světový šampionát v silniční cyklistice startuje dnes od 14:30 časovkou mužů. 43,3 kilometru dlouhého závodu z města Knokke-Heist do Brugg se zúčastní také český specialista Josef Černý.

reklama