reklama

Stříbrný olympionik jde do vězení. Australského cyklistu odsoudili za prodej drog

Bývalý dráhový cyklista Jack Bobridge (uprostřed) jde do vězení za prodej drog. Bývalý dráhový cyklista Jack Bobridge (uprostřed) jde do vězení za prodej drog. autor: Reuters
Bývalý úspěšný dráhový cyklista Jack Bobridge byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení za obchod s drogami. Devětadvacetiletý Australan, který má medaile z olympijských her i mistrovství světa, po ukončení kariéry v roce 2016 prodával extázi.

Bobridge byl zatčen před dvěma lety v Perthu a tamní soud ho dnes shledal vinným z prodeje stovek tablet extáze kamarádovi, rovněž bývalému profesionálnímu cyklistovi Alexi McGregorovi.

"Byl jste vynikající sportovec. Pak jste se dostal do víru večírků, drog a alkoholu. To je tragédie," řekl soudce Stephen Scott. Bobridge u soudu trval na své nevině. Po dvou a půl letech za mřížemi může požádat o podmínečné propuštění.

Během kariéry na dráze získal ve stíhačce jednotlivců a družstev deset medailí na mistrovství světa včetně tří zlatých. Na OH v Londýně a v Riu de Janeiro byl pokaždé členem stříbrného australského kvarteta. S cyklistikou skončil kvůli revmatoidní artritidě.

reklama