Časovku na MS cyklistů senzačně ovládl Nor Foss

18. 9. 2022 9:39

Vítězem časovky na mistrovství světa v silniční cyklistice v australském Wollongongu se stal překvapivě Tobias Foss. Pro pětadvacetiletého Nora jde o vůbec první medaili z velkých akcí. Druhý byl Švýcar Stefan Küng, třetí Belgičan Remco Evenepoel.

V závodě na 34,2 kilometru bez české účasti se trojice medailistů vešla do rozmezí pouhých devíti sekund. Držitel bronzu z MS 2020 Küng ztratil na vítězného Fosse jen 2,95 sekundy. Vítěz letošní Vuelty Evenepoel obhájil bronz a z časovky MS má již třetí medaili. Druhý byl v roce 2019.

Zklamáním skončil závod pro Itala Filippa Gannu, který mohl dovršit vítězný hattrick, ale dnes dojel až sedmý s téměř minutovým mankem na nového šampiona.

Mezi ženami obhájila titul v časovce Nizozemka Ellen van Dijková. Získala tak třetí zlato v kariéře ze souboje s chronometrem. Poprvé triumfovala v roce 2013. Druhá byla domácí závodnice Grace Brownová, třetí Švýcarka Marlen Reusserová.

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve Wollongongu (Austrálie) - časovka (34,2 km):

Muži elite: 1. Foss (Nor.) 40:02, 2. Küng (Švýc.) -3, 3. Evenepoel (Belg.) -9, 4. Hayter (Brit.) -39, 5. Bissegger (Švýc.) -46, 6. Pogačar (Slovin.) -48, 7. Ganna (It.) -55, 8. Oliveira (Port.) -58, 9. Lampaert (Belg.) -1:08, 10. Armirail (Fr.) -1:09.

Ženy elite: 1. Van Dijková (Niz.) 44:28, 2. Brownová (Austr.) -12, 3. Reusserová (Švýc.) -41, 4. Guazziniová (It.) -52, 5. Thomasová -1:18, 6. Faulknerová (obě USA) -1:25.