reklama

Cyklista přišel na to, jak si odpočinout od koronaviru. Stačí ujet 365 km

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Zatímco řada cyklistů je kvůli opatřením proti šíření koronaviru odkázána na domácí trénink na trenažéru, Belgičan Oliver Naesen si dopřál pořádnou jízdu. Čtyřnásobný účastník Tour de France objel se svým tréninkovým parťákem Maximem Pirardem 365 kilometrů napříč Flandry.

"Fakt jsem to potřeboval. Když se díváte do mobilu nebo sledujete televizi, všude slyšíte jen o koronaviru. Není to nic pěkného," řekl belgické stanici Sporza devětadvacetiletý člen elitní francouzské stáje AG2R La Mondiale.

Žonglovat v kuchyni nebylo nejchytřejší, uznal Limberský. Král zas trefil lustr Žonglovat v kuchyni nebylo nejchytřejší, uznal Limberský. Král zas trefil lustr Čtěte zde

Cyklisté přišli kvůli pandemii koronaviru o řadu významných závodů a stejně jako další sportovci netuší, kdy se sezona znovu rozběhne.

Závodní volno si Naesen rozhodl vynahradit celodenní jízdou, kterou s Pirardem zahájili ještě za tmy v půl šesté ráno. "Jeli jsme dvanáct hodin a pauzírovali asi 40 minut. Byli jsme třikrát v pekárně a dali si koblihy. Jeli jsme zvolna, povídali si a nezrychlovali," uvedl k dlouhé jízdě, kterou absolvovali průměrnou rychlostí 30,4 km/h.

Pochvaloval si, že se mu pak výborně spalo. "Spal jsem jako dudek. Dokonce jsem usnul na gauči. Byla to báječná noc," řekl přední belgický klasikář, který o své oblíbené jarní jednodenní závody přišel. "Nebylo to nic šíleného. Volná jízda na vyčištění hlavy. Svým rodičům bych to nedoporučoval, ale ostatní cyklisté to rozhodně mohou vyzkoušet. Teď je každý den jako neděle a je třeba se zabavit," prohlásil belgický šampion v silničním závodě z roku 2017.

reklama