Cyklista Sagan si připsal 99. profesionální vítězství

9. 8. 2017 17:41
Peter Sagan vyhrál třetí etapu závodu BinckBank Tour a připsal si 99. vítězství v profesionální kariéře. Jediný Čech na startu závodu Petr Vakoč se momentálně nachází na 49. pozici.
Peter Sagan během letošní Tour de France.
Peter Sagan během letošní Tour de France. | Foto: ČTK

Ardooie - Cyklistický mistr světa Peter Sagan vyhrál třetí etapu závodu BinckBank Tour a připsal si 99. vítězství v profesionální kariéře. Slovenská hvězda týmu Bora-hansgrohe triumfovala v hromadném spurtu po 185 km v belgickém Ardooie.

Sagan si v závodě série WorldTour, jenž do loňska nesl název Eneco Tour, připsal už druhé vítězství po pondělní úvodní etapě. Díky bonifikaci se posunul na třetí místo celkového pořadí sekundu za polského stájového kolegu Macieje Bodnara a pět sekund za švýcarského lídra Stefana Künga, jenž vyhrál úterní časovku.

Jediný český účastník závodu v Belgii a Nizozemsku Petr Vakoč je průběžně na 49. příčce.

Cyklistický etapový závod BinckBank Tour (WorldTour) - 3. etapa (185 km):

1. Sagan (SR/Bora-hansgrohe) 4:14:02, 2. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 3. Barbier (Fr./AG2R La Mondiale), 4. Groenewegen (Niz./LottoNL-Jumbo), 5. Vliegen (Belg./BMC), 6. Cort (Dán./Orica-Scott) všichni stejný čas, …136. Vakoč (ČR/Quick-Step) -44.

Průběžné pořadí: 1. Küng (Švýc./BMC) 8:15:08, 2. Bodnar (Pol./Bora-hansgrohe) -4, 3. Sagan -5, 4. Kragh (Dán./Sunweb) -8, 5. Boom (Niz./LottoNL-Jumbo) -10, 6. Lampaert (Belg./Quick-Step) -14, …49. Vakoč -38.