Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhé místo

14. 9. 2016 17:56
Petr Vakoč vybojoval druhé místo v cyklistickém závodě Grand Prix Valonska. Na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie, jenž si dojel pro premiérové vítězství v sezoně, přestože ho Vakoč v závěrečné rovince opět dotáhl.
Petr Vakoč.
Petr Vakoč. | Foto: ČTK

Namur - Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

Vakoč minulý týden v zámoří absolvoval oba závody World Tour v Québecu a Montrealu, ve Velké ceně Québecu obsadil deváté místo. I přes náročný návrat do Evropy dnes ale zvládl útočit a držel se ve skupině uprchlíků. V posledním stoupání na Citadelle de Namur nezachytil kilometr před cílem nástup Gallopina, jenž si dojel pro premiérové vítězství v sezoně, přestože ho Vakoč v závěrečné rovince opět dotáhl.

"Jsem hrozně zklamaný, protože šance vyhrát tu byla. Grand Prix Valonska je závod, který mám rád, sedí mi a doufal jsem ve vítězství," uvedl čtyřiadvacetiletý Vakoč na týmovém webu. "Když Tony zaútočil, byl jsem trochu zavřený a nemohl jsem hned zareagovat. Jakmile jsem ale našel skulinu, vyrazil jsem za ním a dostihl ho, ale na cílové čáře jsem se před něj už nedostal," popsal dramatický finiš.

Cyklistický jednorázový závod Grand Prix Valonska (205,5 km):

1. Gallopin (Fr.) 5:06:17, 2. Vakoč (ČR) stejný čas, 3. Baugnies (Belg.), 4. Duijn (Niz.), 5. Edet (Fr.) všichni -1, 6. Benoot (Belg.) -4.