reklama

Cyklistu Vakoče srazilo při tréninku v Jihoafrické republice nákladní auto, má zlomené obratle

autor: Josef Vaishar/cycling.photography
Český jezdec stáje Quick-Step Floors musí na operaci, v nemocnici skončil po srážce s vozidlem i jeho belgický kolega.

Nelspruit - Cyklistu Petra Vakoče srazilo při čtvrtečním tréninku v Jihoafrické republice nákladní auto. Pětadvacetiletý český jezdec stáje Quick-Step Floors musí se zlomenými obratli na operaci.

Po odpolední tréninkové vyjížďce skončil v nemocnici v Nelspruitu také další jezdec týmu Laurens de Plus. Oba cyklisty srazil vůz, který jel za nimi.

Belgičan De Plus vyvázl z nehody s lehčími zraněními a odřeninami. Vakočův rentgen ukázal několik zlomených obratlů a nutnost operace, kterou měli lékaři provést během dneška.

"Trénovali jsme, náhle jsem zaslechl hlasitý zvuk a v příštím okamžiku uviděl Laurense a Petra ležet na zemi. Auto jsem nezahlédl, muselo je trefit levou přední částí," uvedl na týmovém webu další jezdec Bob Jungels.

"Viděl jsem, že jsou oba zranění, neodvážil jsem se s nimi hýbat, bylo to hrozné. Nějaká paní pak zavolala sanitku. Snad budou oba brzy v pořádku," dodal lucemburský cyklista.

Belgičan De Plus měl smůlu v krátké době podruhé, v říjnu měl drsný pád při závodě Kolem Lombardie, při němž "pověsil" kolo na strom. Sám vyvázl jako zázrakem jen s pohmožděninami.

Praskající kosti, kolo vysoko na stromě. Poslední cyklistický Monument sezony děsil drsnými pády Praskající kosti, kolo vysoko na stromě. Poslední cyklistický Monument sezony děsil drsnými pády Čtěte zde
reklama