Další změna ve vedení cyklistického závodu Kolem Švýcarska. Po šesté etapě vede Pozzovivo

15. 6. 2017 18:38
Cyklistický závod Kolem Švýcarska má po šesté etapě již pátého vedoucího závodníka. Momentálně vede Ital Domenico Pozzovivo.
Domenico Pozzovivo (ilustrační foto).
Domenico Pozzovivo (ilustrační foto). | Foto: Reuters

La Punt - Po šesté etapě má cyklistický závod Kolem Švýcarska již pátého vedoucího muže. Díky vítězství po závěrečném stoupání do lyžařského střediska La Punt se do čela průběžného pořadí dostal Ital Domenico Pozzovivo. Ze žlutého trikotu vysvlékl krajana Damiana Carusa, který dojel sedmý se ztrátou 15 sekund a klesl na druhé místo. Má však stejný čas jako nový lídr.

Pozzovivo v deštivém závěru etapy předčil o čtyři sekundy Portugalce Ruie Costu, trojnásobného vítěze závodu, který je celkově sedmý s odstupem 54 sekund.

V kopcích byli vidět i čeští cyklisté Jan Hirt a Ondřej Cink. Na posledních dvaceti kilometrech stíhali Kanaďana Michaela Woodse, který jel v úniku v čele. V jednu chvíli byli na druhém a třetím místě, ale v závěru nestačili tempu favoritů a dojeli na 18. a 19. příčce se ztrátou 2:22 minuty na Pozzoviva. Cink, který strávil většinu etapy v úniku, si v průběžném pořadí polepšil na 24. pozici.

Do šesté etapy už nevyrazil Nizozemec Tom Dumoulin, vítěz Gira d'Italia se rozhodl nepokračovat kvůli únavě.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 6. etapa (166,7 km):

1. Pozzovivo (It./AG2R) 4:38:49, 2. Costa (Portug./SAE Team Emirates), 3. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 4. Frank (Švýc./AG2R) všichni -4, 5. Špilak (Slovin./Kaťuša), 6. Kruijswijk (Niz./LottoNL) oba -12, …18. Hirt (ČR/CCC), 19. Cink (ČR/Bahrajn-Merida) oba -2:22, 76. Bárta (ČR/Bora) -24:59, 77. Štybar (ČR/Quick-Step) -25:07.

Průběžné pořadí: 1. Pozzovivo 22:03:28, 2. Caruso (It./BMC) stejný čas, 3. Kruijswijk -13, 4. Špilak -22, 5. Frank -23, 6. Soler (Šp./Movistar) -35, …24. Cink -10:54, 31. Hirt -19:01, 65. Štybar -41:22, 66. Bárta -42:44.