reklama

Drsná pomsta za tweet. Cyklista při závodě úmyslně shodil soupeře z kola

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Schválně mě při závodě shodil z kola, obvinil švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach protivníka Gianniho Moscona. Drsný atak měl prý být odvetou za to, že Reichenbach v dubnu upozornil na Twitteru na soupeřovy rasistické poznámky, za které Ital dostal trest.

Paříž - Švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach se obrátil na italskou policii a Mezinárodní cyklistickou unii (UCI) se stížností na italského soupeře Gianniho Moscona. Člena týmu Sky viní Reichenbach z toho, že během úterního závodu Tre Valli Varesine způsobil úmyslně jeho pád. Moscon nařčení odmítl.

Přísný trest pro Sagana. Za sražení Cavendishe byl vyloučen z letošní Tour de France Přísný trest pro Sagana. Za sražení Cavendishe byl vyloučen z letošní Tour de France Čtěte zde

"Bylo to schválně. Úmyslně do mě strčil. Viděli to i ostatní jezdci a jsou ochotni svědčit v můj prospěch," uvedl Reichenbach pro švýcarský list Le Nouvelliste. Člen týmu FDJ při pádu utrpěl zlomeninu lokte a musí na operaci. "Ve sjezdu by to mělo ještě horší následky," dodal.

Reichenbach naznačil, že Mosconův atak mohl být odplatou za dubnový incident ze závodu Kolem Romandie. Tehdy Švýcar upozornil na to, že Moscon rasisticky urážel jeho kolegu z FDJ Kévina Rézu. Tým Sky poté na šest týdnů Itala suspendoval. "Možná chtěl srovnat skóre za ten můj tweet z Romandie. Já ale přitom tenkrát ani nezmínil jeho jméno," uvedl Reichenbach, který tehdy ve francouzštině napsal: "Jsem šokován tím, že v profipelotonu stále slyším nějaké pitomce pronášet rasistické urážky. Jste ostudou našeho sportu!" V komentářích pod jeho tweetem ovšem Mosconovo jméno zaznělo otevřeně…

Reichenbachův osudný tweet:

Moscon však odmítá, že by měl s Reichenbachovou nehodou cokoli společného. "Není to pravda, nemělo to se mnou co dělat. Silnice nebyla kvalitní a jemu uklouzly ruce ze řidítek," tvrdil třiadvacetiletý Ital.

reklama