Druhou etapu Vuelty vyhrál po sólovém úniku Quintana, novým lídrem je Roche

25. 8. 2019 18:22
Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po sólovém úniku Kolumbijec Nairo Quintana, vítěz poslední Grand Tour sezony z roku 2016. Červený trikot lídra získal Ir Nicolas Roche, jenž dojel v Calpe po 199,6 km druhý.
Nairo Quintana ovládl druhou etapu španělské Vuelty.
Nairo Quintana ovládl druhou etapu španělské Vuelty. | Foto: Reuters

Devětadvacetiletému Quintanovi se tři kilometry před koncem kopcovité etapy povedlo uniknout ze šestičlenné skupiny a do cíle si vytvořil pětisekundový náskok.

Třetí za Rochem dojel favorit na celkové vítězství Slovinec Primož Roglič, jemuž se podařilo vymazat téměř veškerou ztrátu ze sobotní týmové časovky, v níž se zamotal se svými kolegy z Jumbo-Visma do hromadného pádu.

V červeném jedoucí lídr závodu Miguel Ángel López z Kolumbie z týmu Astana, jenž sobotní časovku ovládl, dnes dokončil etapu ve skupině s odstupem 37 sekund a klesl na pátou pozici. Roche vede před Quintanou o dvě sekundy, třetí je s odstupem osmi sekund další Kolumbijec Rigoberto Urán.

Jediný český účastník Vuelty Zdeněk Štybar dojel dvacátý se ztrátou 1:36 minuty a v celkovém pořadí, jež není ve Španělsku jeho cílem, klesl na 19. pozici.

Pondělní třetí etapa končí po 188 km v Alicante a nabídne dvě stoupání třetí kategorie a dvě sprinterské prémie.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa (Benidorm - Calpe, 199,6 km):

1. Quintana (Kol./Movistar) 5:11:17, 2. Roche (Ir./Sunweb), 3. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 4. Urán (Kol./EF Education First), 5. Aru (It./SAE Team Emirates) všichni -5, 6. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -8, 7. Higuita (Kol./EF Education First), 8. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 9. Aranburu (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 10. Valverde (Šp./Movistar) všichni -37, …20. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick-Step) -1:36.

Průběžné pořadí:

1. Roche 5:26:12, 2. Quintana -2, 3. Urán -8, 4. Nieve -22, 5. López (Kol./Astana) -33, 6. Roglič -36, 7. Kelderman (Niz./Sunweb) -38, 8. Higuita -40, 9. Formolo (It./Bora-hansgrohe), 10. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) oba -46, …19. Štybar -1:32.