Druhou etapu Vuelty vyhrál Valverde, novým lídrem je Kwiatkowski

26. 8. 2018 18:23
Bývalý mistr světa Kwiatkowski skončil druhý den po sobě druhý a získal červený trikot lídra.
Alejandro Valverde.
Alejandro Valverde. | Foto: Shutterstock

Caminito del Rey - Druhou etapu Vuelty vyhrál španělský cyklista Alejandro Valverde. Osmatřicetiletý člen týmu Movistar v závěru 163,9 km dlouhé zvlněné etapy přespurtoval Poláka Michala Kwiatkowského, jenž je novým lídrem závodu.

Celkový vítěz Vuelty z roku 2009 Valverde si na domácím závodu připsal jubilejní desátý etapový triumf. Do cílové rovinky vjel jako první Kwiatkowski, ale přivezl si zkušeného španělského cyklistu za zadním kolem, čehož Valverde využil. Další skupina dojela se ztrátou tří sekund.

Bývalý mistr světa Kwiatkowski skončil druhý den po sobě druhý a získal červený trikot lídra. Vysvlékl z něj Australana Rohana Dennise, jenž ho jako jediný porazil v sobotní časovce v Málaze. Časovkářský specialista dnes neudržel tempo Kwiatkowského týmu Sky a zhruba 20 kilometrů před cílem v Caminito del Rey z pelotonu odpadl.

Nový lídr má v čele náskok 14 sekund před dnešním přemožitelem Valverdem. Třetí je s odstupem 25 sekund Nizozemec Wilco Kelderman.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa (Marbella - Caminito del Rey, 163,9 km):

1. Valverde (Šp./Movistar) 4:13:01, 2. Kwiatkowski (Pol./Sky) stejný čas, 3. De Plus (Belg./Quick-Step), 4. Kelderman (Niz./Sunweb), 5. Bennett (N. Zél.), 6. Gallopin (Fr./AG2R La Mondiale), 7. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe), 8. Urán (Kol./EF-Drapac Cannondale), 9. Quintana (Kol./Movistar), 10. Pinot (Fr./Groupama-FDJ) všichni -3, …131. Hirt (ČR/Astana) -10:54.

Průběžné pořadí: 1. Kwiatkowski 4:22:46, 2. Valverde -14, 3. Kelderman -25, 4. De Plus -28, 5. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 6. Felline (It./Trek-Segafredo) oba -30, 7. Buchmann -32, 8. Gallopin, 9. Quintana (Kol./Movistar) oba -33, 10. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) -35, …135. Hirt -12:28.