9. 7. 2017 15:02
Britská stáj Sky přišla o důležitého cyklistu. Geraint Thomas odstoupil po pádu v královské 9. etapě.
Geraint Thomas
Geraint Thomas | Foto: Reuters

Chambéry - Pro britského cyklistu Gerainta Thomase skončila Tour de France po pádu v dnešní královské 9. etapě. Druhý muž průběžného pořadí a týmový kolega lídra Sky Chrise Froomea měl nehodu ve sjezdu na mokré silnici a s podezřením na zlomenou klíční kost ze závodu odstoupil.

Thomas upadl při sjezdu z Col de la Biche, prvního ze tří dnešních vrcholů, zhruba 100 km před cílem. Na zemi s Velšanem skončil také Polák Rafal Majka, jenž také utrpěl zranění, ale zatím pokračuje. Nedlouho po nich, ale při stoupání, postihl pád také Španěla Alberta Contadora.

Jednatřicetiletý Thomas vyhrál na letošní Tour úvodní časovku v Düsseldorfu a žlutý trikot držel až do páté etapy. Po sobotě byl v průběžném pořadí 12 sekund za krajanem a kolegou ze Sky Froomem.

Těžký pád měl letos Thomas i na Giru d'Italia, kde ho o šance na celkový úspěch připravil špatně zaparkovaný policejní motocykl.