reklama

"Dostali jsme i oprátku pro naše dítě." Cyklista zavinil pád, pak čelil výhrůžkám

Střet Fabia Jakobsena (vlevo) a Dylana Groenewegena ve finiši první etapy Kolem Polska 2020. Střet Fabia Jakobsena (vlevo) a Dylana Groenewegena ve finiši první etapy Kolem Polska 2020. autor: ČTK
Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen čelil poté, co zavinil hrozivý pád krajana Fabia Jakobsena, výhrůžkám smrtí. Člen týmu Jumbo-Visma uvedl, že jeho dům hlídala dlouhé týdny policie.

"Byly to tak konkrétní a vážné výhrůžky, že jsme pár dnů po tom pádu zavolali policii," řekl Groenewegen nizozemskému časopisu Helden.

Video: Děsivý finiš etapy v Polsku. Cyklistu museli křísit, v ohrožení života už není Video: Děsivý finiš etapy v Polsku. Cyklistu museli křísit, v ohrožení života už není Čtěte zde

Na srpnovém závodě Kolem Polska natlačil do bariéry v hromadném spurtu Jakobsena, jenž byl s vážnými zraněními hlavy v ohrožení života. Sám Groenewegen vyvázl z karambolu se zlomenou klíční kostí, v listopadu pak dostal od Mezinárodní cyklistické unie devítiměsíční distanc.

"Dny a týdny hlídala policie naše dveře. Nemohli jsme jen tak opustit dům. Dostávali jsme poštou rukou psané dopisy, v nichž byla dokonce oprátka, na kterou jsme měli pověsit naše dítě," popisoval Groenewegen, jenž se za způsobenou nehodu omluvil.

Jakobsen se podrobil několika rekonstrukčním operacím obličeje, a i když se v závěru minulého roku vrátil na kolo, čeká ho ještě dlouhá léčba. Groenewegen nesmí závodit do května.

"Černá kapitola mé kariéry." Jezdec přijal rekordní trest za způsobení děsivého pádu "Černá kapitola mé kariéry." Jezdec přijal rekordní trest za způsobení děsivého pádu Čtěte zde
reklama