Hirt znovu zářil v Ománu. Nad jeho síly byl jen o 19 sekund Brit Yates

Aktualizováno 14. 2. 2024 9:51
Český cyklista Jan Hirt skončil druhý v závodu Kolem Ománu, který předloni vyhrál. V poslední etapě dojel druhý za Britem Adamem Yatesem, jenž zvítězil i celkově.
Jan Hirt
Jan Hirt | Foto: Reuters

Hirt na něj ve zkrácené etapě v pohoří Džebel Achdar ztratil 11 sekund. V konečném pořadí zaostal za britským jezdcem o 19 sekund.

"Před závodem jsem si věřil a cítil, že jsem v dobré formě. Jsem rád, že jsem to dnes mohl v téhle náročné etapě ukázat. Zvlášť když první plánovaný dojezd na vrchol předtím zrušili," uvedl Hirt na webu belgické stáje Soudal-Quick Step.

"Chtěl jsem dneska vyhrát, a kdyby to nešlo, tak zajet co nejlépe. Dělal jsem, co se dalo, a nakonec jsem s tímhle výsledkem spokojený. Hlavně s druhým místem v celkové klasifikaci, to je velká vzpruha," pochvaloval si.

Cyklisté dnes měli absolvovat 152 kilometrů, ale kvůli nepříznivému počasí jeli pouze 72.

Prudké deště si vynutily výrazné úpravy také předchozích dvou etap, kdy peloton absolvoval jen 76, respektive 104 kilometrů. Původně měly úseky měřit přes 200 kilometrů. Dnes navíc v horách hrozily i bouřky.

Třiatřicetiletý Hirt byl před závěrečnou etapou závodu druhé nejvyšší kategorie ProTour čtrnáctý, nakonec se ale při letošním debutu mohl radovat z umístění na stupních vítězů.

Na pódium se jezdec belgické stáje Soudal-Quick Step prosadil poprvé od předloňského Gira d'Italia, kde nejprve vyhrál královskou 16. etapu a den nato dojel třetí.

Cyklistický závod Kolem Ománu - konečné pořadí po pěti etapách: 1. A. Yates (Brit.) 14:22:30, 2. Hirt (ČR) -19, 3. Fisher-Black (N. Zél.) -39, 4. Ulissi (It.) -44, 5. Rodríguez (Šp.) -54, 6. Barguil (Fr.) -1:15.