reklama

Hirtovi se díky skvělé sezoně splnil sen, od příštího roku bude závodit za Astanu

Jan Hirt na letošním Giru Jan Hirt na letošním Giru autor: ČTK
Český cyklista Jan Hirt podepsal dvouletou smlouvu s kazašským týmem Astana, které pravidelně jezdí závody World Tour. Šestadvacetiletý rodák z Třebíče doposud závodil za polskou stáj CCC-Sprandi-Polkowice. Letos se blýskl 12. místem na Giro d´Italia a třetí příčkou na Tour de Croatia. "Je to splněný sen," prohlásil Hirt na svém facebookovém účtu.

Astana - Jan Hirt bude od příští sezony jezdit mezi cyklistickou elitou ve stáji Astana. Šestadvacetiletý Čech podepsal s kazašským týmem, jenž má licenci WorldTour, garantující start na nejvýznamnějších závodech, dvouletou smlouvu do roku 2019.

Cyklista Sagan si připsal 99. profesionální vítězství Cyklista Sagan si připsal 99. profesionální vítězství Čtěte zde

Třebíčský rodák Hirt je od roku 2015 členem polského týmu CCC Sprandi Polkowice. V jeho dresu si letos odbyl debut na Grand Tour a na Giru d'Italia se blýskl 12. místem v celkovém pořadí, ačkoli neměl takovou podporu jako jezdci z týmů WorldTour.

"Během posledních pár let jsem pracoval na tom, abych se neustále zlepšoval. Teď mám velkou radost z toho, že v příští sezoně udělám dlouho očekávaný krok do WorldTour. Jsem pyšný na to, že to bude v Astaně, která je jedním z nejsilnějších týmů na světě. Je to něco neuvěřitelného!" uvedl Hirt na webu budoucího zaměstnavatele.

Hirt zaujal už loni vítězstvím na závodě Kolem Rakouska. Letos v dubnu byl v generálce na Giro třetí na závodě Kolem Chorvatska a minulý týden obsadil na Czech Cycling Tour páté místo.

"Je to mladý jezdec, jenž se rychle zlepšuje. V posledních dvou letech byl jeho pokrok opravdu impozantní a na Giru d'Italia ukázal svůj potenciál pro Grand Tours. Jsem si jistý, že Jan bude pro náš tým představovat posilu a jemu samotnému posun na úroveň WorldTour pomůže udělat velký krok v jeho profesionální kariéře," řekl generální manažer Astany Alexandr Vinokurov.

Dream comes true!!! Next two years Jan will race in Astana Pro Team. Big thanks to all members of team CCC Sprandi Polkowice for support and for nice three years with you!!

Zveřejnil(a) Jan Hirt dne 14. Srpen 2017

Podle serveru cyclingnews.com by měl být Hirt v kopcích k ruce největší vrchařské hvězdě Astany Fabiu Aruovi. Pokud by italský šampion nepodepsal v týmu novou smlouvu, mohl by český cyklista dostat šanci jezdit ve velkých třítýdenních závodech sám na sebe.

Hirt bude v historii týmu Astana druhým Čechem. V letech 2011 a 2012 oblékal typický bleděmodrý trikot v barvě vlajky Kazachstánu Roman Kreuziger.

reklama