Horor na Vueltě. Legendární Valverde o vlas unikl nejhoršímu, potom skončil v slzách

mar mar
21. 8. 2021 15:15
Děsivý moment se odehrál v páteční etapě španělské Vuelty. Kolo jezdce Alejandra Valverdeho v zatáčce podklouzlo nejspíš na drobných kamíncích a písku a domácí jezdec pád zastavil jen centimetry od hlubokého srázu.
Cycling - Tour de France - The 27.5-km Stage 13 Individual Time Trial from Pau to Pau - July 19, 2019 - Movistar Team rider Alejandro Valverde of Spain in action. REUTERS | Foto: Reuters

Vuelta pokračovala v pátek v jihovýchodním Španělsku a veterán Valverde se v plné rychlosti snažil získat lepší pozici mezi soupeři. Čtvrtý jezdec celkového pořadí byl stále ve hře o stupně vítězů.

V zatáčce ovšem ztratil kontrolu a spadl přesně do mezery mezi svodidly, za nimi následoval prudký sráz do hluboké rokle.

Vítěz Vuelty i čtyř etap Tour de France se zastavil jen centimetry od toho, aby skončil v kotrmelcích hluboko pod úrovní silnice, na které se závod jel. Povedlo se mu zachytit a udržet stabilitu, než přispěchal jeho týmový kolega Jose Joaquin Rojas.

Kolem jednačtyřicetiletého jezdce se okamžitě seběhl realizační tým. Zatímco se Valverde vzpamatovával z děsivého pádu, ostatní kontrolovali jeho zdravotní stav.

Nehoda se stala 42 kilometrů před cílem sedmé etapy. Otřesený jezdec Movistaru se ovšem po chvíli oklepal, odmítl výměnu kola a pokračoval v závodě.

Ten ovšem ani přes velké úsilí nedokončil. Kvůli trvající bolesti vzdal závod o pár kilometrů později v slzách, nedaleko jeho domovského města Murcia. Před horskou etapou byl Valverde na průběžném čtvrtém místě. Letošní Vueltu ovšem nakonec po pádu opustil.

Bývalý mistr světa si zlomil klíční kost a čeká ho operace. Informoval o tom dnes jeho tým Movistar.