reklama

Cavendish po vážném pádu zůstal v nemocnici: kolaps plic a zlomená žebra

Mark Cavendish na letošní Tour de France Mark Cavendish na letošní Tour de France autor: Reuters
Mark Cavendish nedokončil závod dráhových cyklistů Six Days of Ghent vinou kolize, po které šestatřicetiletý britský cyklista musel být na nosítkách převezen do nemocnice.

K havárii došlo, když se Gerben Thijssen během týmového závodu dostal do smyku, a přestože se mladému Belgičanovi podařilo udržet se na kole, cyklisté za ním už na situaci nedokázali zareagovat. Lasse Norman Hansen spadl a Cavendish do něj narazil.

Jezdec týmu Deceuninck-Quick Step se po pádu skutálel po dráze velodromu Kuipke a vzápětí se dostal do péče zdravotníků. Ti Cavendishovi pomohli na nohy a legendární cyklista ještě dokázal pozdravit fanoušky. Později však skončil na nosítkách a byl převezen do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali dvě zlomená žebra a kolaps plic. V univerzitním zařízení v Ghentu strávil i noc z neděle na pondělí.

Cavendish, který letos vyhrál čtyři etapy Tour de France a vyrovnal rekord Eddyho Merckxe v podobě čtyřiatřiceti vítězství, v současné době jedná se svým týmem o možném prodloužení smlouvy, která vyprší na konci příštího měsíce.

reklama