Junioři Koblížek s Kadlecem ovládli na ME dráhařů madison

19. 7. 2022 18:36

Dráhoví cyklisté Matyáš Koblížek a Milan Kadlec se stali juniorskými mistry Evropy v bodovacím závodě dvojic. Osmnáctiletí čeští reprezentanti v portugalské Anadii vylepšili v disciplíně madison společný bronz z loňského šampionátu v Apeldoornu a oba získali druhý titul v juniorské kategorii v kariéře.

Před rokem v Nizozemsku ovládl Kadlec bodovačku jednotlivců a Koblížek, který v madisonu vybojoval s Radovanem Štecem také stříbro na loňském mistrovství světa v Káhiře, vyřazovací závod.

V Anadii vyhráli Koblížek s Kadlecem v třicetikilometrovém závodě čtyři z dvanácti bodovaných sprintů. Naprázdno vyšli jen v jediném a s 34 body zvítězili o osm před Nizozemci. Třetí skončili Britové a čtvrtí Ukrajinci, kterým na medaili nestačil ani triumf v závěrečném, dvojnásobně bodovaném spurtu.

O další cenný kov bojovala v posledním soutěžním dnu také stříbrná cyklistka z pondělního závodu na 500 metrů s pevným startem Veronika Jaborníková, ale v keirinu uzavřela pořadí v šestičlenném finále do 23 let. Šestí skončili ve stejné kategorii také Adam Křenek a Jan Voneš v madisonu.

Česká výprava získala v Portugalsku sedm medailí, z toho pět zlatých. Juniorské tituly vybojovali také Matěj Hytych v závodu na kilometr s pevným startem, Barbora Němcová ve vyřazovacím závodě a Anna Jaborníková v keirinu, v kategorii do 23 let Petra Ševčíková ovládla scratch. S bilancí 5-2-0 prožili čeští mladí cyklisté nejúspěšnější šampionát od roku 2001, kdy v Brně a Fiorenzuole ovládli pořadí zemí (7-2-2).