Kulhavý i Nash skončili na Světovém poháru v Lenzerheide čtvrtí

Aktualizováno 10. 7. 2016 16:32
V podstatě celý závod Světového poháru držela čtvrté místo a nakonec bikerka Kateřina Nash čtvrtá i dojela. V průběžném pořadí seriálu tak povyskočila na pátou pozici.
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: Václav Volf / fotovolf.com

Lenzerheide - Těsně pod stupni vítězů skončili čeští bikeři na Světovém poháru v cross country ve švýcarském Lenzerheide. Kateřina Nash dojela čtvrtá podruhé za sebou, stejně dopadla v květnovém závodu ve francouzském La Bresse. Jaroslava Kulhavého, který před rokem v Lenzerheide vyhrál, potkal v úvodu závodu defekt. Po něm ztratil druhé místo a na medailové příčky už se neprobojoval.

Závod mužů opanoval domácí favorit Nino Schurter. Švýcar, který před týdnem v Novém Městě na Moravě získal pátý titul mistra světa, hůře odstartoval, ale brzy se dostal do čela a suverénně vyhrál. Druhý dojel se ztrátou 27 sekund Francouz Julien Absalon, který v závěru předstihl vyčerpaného krajana Maximea Marottea.

Vicemistr světa Kulhavý projel cílem s odstupem 1:16 minuty na vítěze a v celkovém pořadí Světového poháru si polepšil na čtvrté místo. První desítku uzavřel Ondřej Cink a dosáhl nejlepšího letošního výsledku v seriálu. Jan Škarnitzl byl dvanáctý.

Mezi ženskou elitou získala první vítězství ve Světovém poháru Švédka Jenny Rissvedsová. Mistryně světa do 23 let z Nového Města na Moravě v předposledním kole úžasně zrychlila, předjela dlouho vedoucí Dánku Anniku Langvadovou a v cíli nadělila světové šampionce v elitní kategorii 68 sekund. Třetí skončila domácí Jolanda Neffová.

Sedmá žena z domácího mistrovství světa Nash, která jezdila prakticky celou dobu na čtvrté pozici, ztratila na Rissvedsovou přes tři minuty. Za stupni vítězů zaostala o minutu a půl. V průběžném pořadí seriálu se posunula na pátou příčku.

Langvadová si po čtvrtém ze šesti pohárových závodů upevnila průběžné vedení. Před druhou Kanaďankou Catharine Pendrelovou, která dnes po pádu dojela osmá, má náskok 156 bodů.

Závod Světového poháru na horských kolech v Lenzerheide - cross country:

Ženy: 1. Rissvedsová (Švéd.) 1:29:53, 2. Langvadová (Dán.) -1:08, 3. Neffová (Švýc.) -1:32, 4. Nash (ČR) -3:06, 5. Wloszczowská (Pol.) -3:25, 6. Kellerová (Švýc.) -3:38, ...31. Štěpánová (ČR) -9:58.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Langvadová 776, 2. Pendrelová (Kan.) 620, 3. Rissvedsová 550, ...5. Nash 490, 28. Štěpánová 178, 66. Škarnitzlová (ČR) 31.

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:27:26, 2. Absalon -27, 3. Marotte (oba Fr.) -45, 4. Kulhavý (ČR) -1:16, 5. Valero (Šp.) -2:13, 6. Vogel (Švýc.) -2:21, ...10. Cink -2:54, 12. Škarnitzl -3:10.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Schurter 900 b., 2. Absalon 810, 3. Marotte 720, 4. Kulhavý 440,...25. Škarnitzl 211, 27. Cink 205, 73. Nesvadba (ČR) 23.

Muži do 23 let: 1. Carod (Fr.) 1:16:03, ...8. Vastl -4:03, 16. Průdek (oba ČR) -6:03.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Carod 310, ...16. Vastl 45, 29. Průdek 15.

14:20 muži elite.