Kulhavý se švýcarským parťákem nezvládli královskou etapu Case Epic podle představ

Nino Schurter a Jaroslav Kulhavý Nino Schurter a Jaroslav Kulhavý autor: Reuters
Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser sice obsadili v předposlední etapě týmového závodu Case Epic čtvrté místo a celkově zůstali druzí, avšak jejich ztráta na vedoucí dvojici narostla již skoro na sedm minut.

Oak Valley (Jižní Afrika) - Biker Jaroslav Kulhavý a jeho švýcarský parťák Christoph Sauser obsadili v královské předposlední etapě závodu dvojic Cape Epic čtvrté místo. V průběžném pořadí zůstali dvojnásobní vítězové závodu druzí, ale jejich ztráta na první místo narostla už téměř na sedm minut.

Letos končím! Nechci brát peníze, když nevyhrávám, říká Ježek Letos končím! Nechci brát peníze, když nevyhrávám, říká Ježek Čtěte zde

Pro vítězství si totiž po 103 kilometrech a 2750 výškových metrech dojel olympijský vítěz a mistr světa Nino Schurter se svým švýcarským krajanem Matthiasem Stitnemannem, kteří tak zvýšili vedení. Kulhavý se Sauserem dnes na lídry ztratili skoro šest minut a jejich odstup se zvětšil na 6:49 minuty.

Čtrnáctý ročník závodu, který Kulhavý vyhrál se Sauserem při svých dvou účastech v letech 2013 a 2015, vyvrcholí v neděli sedmou etapou o délce 85 km na 1350 výškových metrech.

Závod horských kol Cape Epic v JAR - 6. etapa (103 km):

1. Schurter, Stirnemann (Švýc.) 4:26:38, 2. Paez, Knox (Kol./JAR) -16, 3. Rohrbach, Geismayr (Švýc./Rak.) -1:13, 4. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) -5:58, …11. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -18:53.

Průběžné pořadí: 1. Schurter, Stirnemann 23:37:13, 2. Kulhavý, Sauser -6:49, 3. Paez, Knox -14:46, …9. Hynek, Lakata -1:05:51.