Kulhavý se švýcarským parťákem nezvládli královskou etapu Case Epic podle představ

25. 3. 2017 14:02
Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser sice obsadili v předposlední etapě týmového závodu Case Epic čtvrté místo a celkově zůstali druzí, avšak jejich ztráta na vedoucí dvojici narostla již skoro na sedm minut.
Nino Schurter a Jaroslav Kulhavý
Nino Schurter a Jaroslav Kulhavý | Foto: Reuters

Oak Valley (Jižní Afrika) - Biker Jaroslav Kulhavý a jeho švýcarský parťák Christoph Sauser obsadili v královské předposlední etapě závodu dvojic Cape Epic čtvrté místo. V průběžném pořadí zůstali dvojnásobní vítězové závodu druzí, ale jejich ztráta na první místo narostla už téměř na sedm minut.

Pro vítězství si totiž po 103 kilometrech a 2750 výškových metrech dojel olympijský vítěz a mistr světa Nino Schurter se svým švýcarským krajanem Matthiasem Stitnemannem, kteří tak zvýšili vedení. Kulhavý se Sauserem dnes na lídry ztratili skoro šest minut a jejich odstup se zvětšil na 6:49 minuty.

Čtrnáctý ročník závodu, který Kulhavý vyhrál se Sauserem při svých dvou účastech v letech 2013 a 2015, vyvrcholí v neděli sedmou etapou o délce 85 km na 1350 výškových metrech.

Závod horských kol Cape Epic v JAR - 6. etapa (103 km):

1. Schurter, Stirnemann (Švýc.) 4:26:38, 2. Paez, Knox (Kol./JAR) -16, 3. Rohrbach, Geismayr (Švýc./Rak.) -1:13, 4. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) -5:58, …11. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -18:53.

Průběžné pořadí: 1. Schurter, Stirnemann 23:37:13, 2. Kulhavý, Sauser -6:49, 3. Paez, Knox -14:46, …9. Hynek, Lakata -1:05:51.