reklama

Kuriózní trest pro Sagana. Slovák zastrašoval soupeře, dostal pokutu

Peter Sagan na letošním Giru Peter Sagan na letošním Giru autor: Reuters
Slovenský cyklista Peter Sagan dostal za neupřesněný incident ve čtvrteční 18. etapě Gira d'Italia pokutu 1000 švýcarských franků (23.000 korun) a přijde o 50 bodů v žebříčku UCI.

Jury závodu dnes oznámila, že trojnásobného mistra světa potrestala za "zastrašování a nevhodné chování k dalším jezdcům", o body v souboji o fialový dres ale hvězda stáje Bora-hansgrohe nepřišla.

V pořadí bodovací soutěže závodu vede Sagan před posledními dvěma horskými etapami a závěrečnou časovkou před Italem Davidem Cimolaiem o 22 bodů. Třetí Kolumbijec Fernando Gaviria ztrácí další tři.

Trest se může vztahovat k Saganovu aktivnímu působení v popředí pelotonu, v němž v úvodu 18. etapy spolu s týmovým kolegou Danielem Ossem kontrolovali pokusy o únik.

Po odjetí třiadvacetičlenné skupiny, v níž nebyl nikdo, kdo by ohrožoval jeho vedení v bodovací soutěži, naopak přispěl ke zklidnění tempa hlavního pole.

Peloton nakonec dojel nejdelší etapu letošního ročníku s odstupem více než 23 minut za vítězem.

Koho to vezeme? Posádka auta nemohla uvěřit, "stopnul" si ji zbloudilý cyklista Sagan Koho to vezeme? Posádka auta nemohla uvěřit, "stopnul" si ji zbloudilý cyklista Sagan Čtěte zde
reklama