reklama

Zeman rozděluje společnost, Babiš hraje nečistou hru, řekl cyklista König. Armstronga hájil

Podívejte se na DVTV Forum s cyklistou Leopoldem Königem. Filip Horký |  58:41
Cyklista Leopold König byl hostem pořadu DVTV Forum, kde například prohlásil, že dopingového hříšníka Lance Armstronga nepovažuje za podvodníka. "Nemůže za to, že se narodil do špatné doby," prohlásil König, který mluvil také o politice, přičemž se opřel do ministra financí Andreje Babiše nebo prezidenta Miloše Zemana.

Praha - Český cyklista Leopold König často dává najevo své politické názory a veřejné dění mu není lhostejné. I proto patří mezi poradce prezidentského kandidáta Michala Horáčka.

V pořadu DVTV Forum promluvil König o tom, jak mu politická angažovanost přidělává potíže. Přiznal, že čelil výhružkám a ztratil část příznivců. "Ale občanská povinnost je pro mě důležitější než fanouškovská základna," prohlásil 29letý cyklista.

Video: Bardet byl na Paříž-Nice diskvalikován, nechal se táhnout vozem Video: Bardet byl na Paříž-Nice diskvalikován, nechal se táhnout vozem Čtěte zde

Má za to, že český prezident Miloš Zeman rozděluje společnost, ministr financí Andrej Babiš hraje "nečistou hru" a hnutí ANO je autoritářské.

Ačkoliv König přiznal, že politiku komentuje z pozice laika, odmítá nařčení, že žije mimo realitu: "Procestoval jsem všechny kontinenty, což člověku dává přehled. Nejen geografický, ale i politický nebo společenský. Není to jako jet do Chorvatska s autem plným konzerv."

Český sportovec mluvil také o svém oboru. Vrcholová cyklistika je podle něj očištěná od dopingu.

Světoznámého cyklistu Lance Armstronga, jehož dohnala dopingová minulost, nepovažuje za podvodníka: "Nemůže za to, že se narodil do špinavé doby. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že z první desítky tehdy dopovalo devět a půl člověka."

Na všechny Königovy výroky se můžete podívat ve videu výše.

Armstronga může doping stát 100 milionů dolarů. Soudce povolil žalobu americké vlády Armstronga může doping stát 100 milionů dolarů. Soudce povolil žalobu americké vlády Prohlédněte zde
reklama