Nizzolo se na Giru dočkal premiérového etapového vítězství, dál vede Bernal

21. 5. 2021 18:11

Italský cyklista Giacomo Nizzolo vyhrál závěrečný sprint rovinaté 13. etapy Gira d'Italia. Úřadující mistr Evropy vybojoval premiérový triumf v domácím závodu Grand Tour před krajanem Edoardem Affinim. Třetí dojel do cíle ve Veroně trojnásobný mistr světa Peter Sagan, jenž uhájil vedení v bodovací soutěži.

Růžový dres lídra udržel Egan Bernal, který stejně jako jeho konkurenti v celkovém pořadí využil dnešní etapu k odpočinku před vjezdem do Alp. Lídr stáje Ineos má před sobotním těžkým testem v čele hodnocení dál náskok 45 sekund před Alexandrem Vlasovem z Ruska.

Jediný český zástupce ve startovním poli Jan Hirt dojel do cíle na 152. místě ve skupince s minutovým odstupem za hlavním polem. Průběžně mu patří 51. místo.