reklama

Nové Město je opět nejlepší. Alespoň pro bikery

Světový pohár horských kol v NMNM 2019 (Nino Schurter, druhý) Světový pohár horských kol v NMNM 2019 (Nino Schurter, druhý) autor: Luboš Vácha
Světový pohár v Novém Městě na Moravě byl poosmé vyhlášen nejlepším závodem v cross country na horských kolech v sezoně.

Pořadatelé z Vysočiny získali ocenění od Mezinárodní cyklistické unie (UCI) každoročně od premiéry v roce 2011 s výjimkou roku 2016, kdy se v Novém Městě místo pohárového závodu konalo mistrovství světa.

"Musím přiznat, že konkurence mezi pořadateli rok od roku obrovsky narůstá a náš náskok oproti ostatním se v mých očích stále zmenšuje. Všechny letošní závody byly opravdu výborné. Proto jsem skutečně velmi hrdý na náš závod a na celý pořadatelský tým, že znovu obstál v tak silné konkurenci," uvedl na webu závodu šéf organizačního výboru Petr Vaněk. "Je to pro nás závazek a budeme se snažit opět připravit něco nového a nezklamat naše věrné fanoušky v roce 2020."

Příští rok se Světový pohár v Novém Městě uskuteční 22. až 25. května a bude posledním závodem před uzávěrkou kvalifikace na olympijské hry v Tokiu.

reklama