Porte po vyhrané druhé etapě vede závod Tour Down Under

18. 1. 2017 10:02
Čeští cyklisté Petr Vakoč a Ondřej Cink dojeli ve třetí desítce se ztrátou 35 sekund.
Richie Porte
Richie Porte | Foto: Oficiální web Team Sky

Adelaide - Druhou etapu cyklistického závodu Tour Down Under v Austrálii vyhrál domácí jezdec Richie Porte a ujal se vedení v celkovém pořadí. Čeští cyklisté Petr Vakoč a Ondřej Cink dojeli ve třetí desítce se ztrátou 35 sekund.

V průběžné klasifikaci patří Vakočovi 25. místo a bývalý biker Cink je při svém silničním debutu v zahajovacím podniku WorldTour o sedm míst za ním. Oba za Portem zaostávají o 45 sekund.

Porte, který skončil v předchozích dvou ročnících Tour Down Under druhý, ujel dnes všem soupeřům v závěrečném stoupání do Paracombe. V cíli 148,5 km dlouhé etapy byl o 16 sekund dříve než druhý Španěl Gorka Izaguirre, před nímž vede o 20 sekund.

"Je to neuvěřitelné mít trikot lídra v největším australském závodě. Hrozně rád bych ho získal. Čeká nás pár těžkých dnů, ale kluci mi ohromně pomáhají," řekl lídr stáje BMC.