První horskou etapu etapu Gira s cílem na Etně vyhrál po úniku Slovinec Polanc

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Novým lídrem Giro d'Italia je Lucemburčan Bob Jungels, jenž převzal růžový trikot od svého kolumbijského kolegy z týmu Quick-Step Fernanda Gavirii.

Etna - Čtvrtou etapu Gira d'Italia s cílem na Etně vyhrál po téměř celém dni v úniku slovinský cyklista Jan Polanc.

Cyklisté se během pondělního volného dne přesunuli ze Sardinie na Sicílii a dnes absolvovali první horskou etapu jubilejního 100. ročníku. Pětadvacetiletý Polanc zaútočil společně s dalšími outsidery už po dvou kilometrech a vydržel v úniku zbylých 179 km až do cíle na nejvyšší činné evropské sopce.

Kolumbijec Gaviria vyhrál třetí etapu a je novým lídrem Gira Kolumbijec Gaviria vyhrál třetí etapu a je novým lídrem Gira Čtěte zde

Slovinského člena týmu SAE Emirates se ve stoupání na Etnu snažila marně dostihnout skupina adeptů na celkové vítězství. Druhý dojel s odstupem 19 sekund Rus Ilnur Zakarin, jenž díky ataku v závěru získal šestisekundový bonus za umístění a najel na další favority deset sekund. Hlavní skupinu dovezl do cíle s odstupem 29 sekund za Polancem na třetí pozici Brit Geraint Thomas.

Sedmý skončil Lucemburčan Jungels a stejně jako loni se oblékl do růžového dresu lídra. Thomas je s odstupem šesti sekund druhý, na dalších místech jsou s desetisekundovou ztrátou favorité Adam Yates, Vincenzo Nibali, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana, Tom Dumoulin a Bauke Mollema.

Středeční etapa končí v Nibaliho rodné Messině, po 159 km se vzhledem k profilu očekává hromadný sprint.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 4. etapa (Cefalú - Etna, 181 km):

1. Polanc (Slovin./SAE Team Emirates) 4:55:58, 2. Zakarin (Rus./Kaťuša) -19, 3. Thomas (Brit./Sky), 4. Pinot (Fr./FDJ), 5. Cataldo (It./Astana), 6. Dumoulin (Niz./Sunweb), 7. Jungels (Luc./Quick-Step), 8. A. Yates (Brit./Orica), 9. Mollema (Niz./Trek), 10. Nibali (It./Bahrajn Merida) všichni -29, …44. Hirt -4:57, 96. Schlegel (oba ČR/CCC) -16:54, 184. Bárta (ČR/Bora) -27:29.

Průběžné pořadí:

1. Jungels 19:41:56, 2. Thomas -6, 3. A. Yates, 4. Nibali, 5. Pozzovivo (It./AG2R), 6. Quintana (Kol./Movistar), 7. Dumoulin, 8. Mollema (Niz./Trek-Segafredo), 9. Landa (Šp./Sky), 10. Pinot všichni -10, …38. Hirt -6:00, 03. Schlegel -22:02, 185. Bárta -41:26.