reklama

Sáblíková při návratu na kolo vyhrála pohárový závod v Mladé Vožici

Martina Sáblíková na kole Martina Sáblíková na kole autor: Kolo pro život
Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková slavila vítězný návrat k silniční cyklistice po pěti letech.

V okolí Mladé Vožice na Táborsku Sáblíková ovládla závod Českého poháru. Úvodní ze šesti dílů seriálu pro ženy měřil necelých 80 kilometrů rozdělených do čtyř okruhů.

Třiatřicetiletá Sáblíková v minulosti často vyplňovala letní pauzu závody na kolech, z domácích šampionátů má 14 titulů a účastnila se čtyř světových šampionátů. V posledních letech však závody nejezdila. Loni absolvovala na horském kole populární Bikemaraton Drásal a také vítězně.

"Jsem hrozně spokojená a hlavně jsem se hrozně těšila, i když jsem se samozřejmě bála po pěti letech jít do balíku. Ale bylo to v pohodě a jelo se mi fajn," řekla v nahrávce pro média od agentury Sport Invest, která ji zastupuje.

Její výkonnost prověřila kopcovitá trať dokonale. "Bylo to náročné, protože ten šestikilometrový kopec bral každé kolo síly. Jelo se prakticky z kopce nebo do kopce, skoro žádná rovinka tam nebyla, takže nebyla šance se moc v uvozovkách vyjet," dodala Sáblíková po závodu s převýšením zhruba 1500 metrů. O dalším programu na kole zatím představu nemá.

Další rychlobruslařka Nikola Zdráhalová skončila na čtvrtém místě.

reklama