Sagan, trio Ineosu či Ital, který tři roky nevyhrál. To jsou největší boháči na kole

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 5. 2020 6:23
Zajímavé srovnání přinesl francouzský deník L'Equipe, jehož žebříček uvádí nejlépe placené cyklisty. V první desítce neschází vítězové posledních Grand Tours nebo mistři světa. Zároveň tam ale figuruje jezdec, jenž vyhrál etapu naposled na Tour de France 2017, o celém závodě ani nemluvě. Projděte si pořadí závodníků.
Peter Sagan vítězí v páté etapě Tour de France 2019.
Peter Sagan vítězí v páté etapě Tour de France 2019. | Foto: Reuters

1. Peter Sagan

Tourminator na prvním místě nepřekvapí. Podle zjištění L'Equipe pobírá slovenský fenomén ročně pět milionů eur (v přepočtu zhruba 137 milionů korun). Od roku 2017 jezdí Sagan v dresu německé stáje Bora-hansgrohe, pro kterou dvakrát získal zelený dres nejlepšího sprintera Tour de France či vyhrál klasiku Paříž-Roubaix.

Soutěž sprinterů na Tour ovládl třicetiletý rodák ze Žiliny celkově sedmkrát, čímž překonal rekord Němce Erika Zabela. Mimo to je trojnásobným mistrem světa, vítězem závodu Kolem Flander, celkem dvanácti etap na Tour a čtyř etap na Vueltě.

Sagan navíc baví cyklistické fanoušky také osobitými gesty a různými kousky mimo závodní tratě. Na Instagramu ho sleduje více než 1,6 milionu followerů, suverénně nejvíce mezi cyklisty. Částka, kterou zveřejnil L'Equipe, nezahrnuje sponzorské bonusy, díky nimž vydělá Slovák také jistě pořádný balík.