Sagan má na Tirrenu druhý etapový triumf, Quintanovi odpadl rival

Aktualizováno 12. 3. 2017 20:34
Pátou etapu cyklistického závodu Tirreno-Adriatico vyhrál Slovák Peter Sagan a připsal si druhý triumf.
Peter Sagan
Peter Sagan | Foto: Reuters

Fermo - Pátou etapu cyklistického závodu Tirreno-Adriatico vyhrál Slovák Peter Sagan a připsal si druhý triumf. Dvojnásobný mistr světa měl v závěru nejvíce sil z vedoucí skupiny a navázal na prvenství z třetí etapy.

Osmý dojel ve stejném čase Kolumbijec Nairo Quintana, který vede celkové pořadí již o 50 sekund. Kvůli nemoci totiž odstoupil v průběhu dnešní etapy dosud průběžně druhý Brit Adam Yates, kolega Romana Kreuzigera z týmu Orica. "To je velká nepříjemnost, protože byl druhý v pořadí a vedl klasifikaci mladých," mrzelo Kreuzigera.

Za Quintanu se posunul Francouz Thibaut Pinot, který dnes po 210 kilometrech spurtoval na druhém místě za Saganem. Třetí místo obsadil v etapě Slovinec Primož Roglič. Kreuziger skončil se ztrátou 50 sekund dvacátý, Zdeněk Štybar přijel o dalších 16 vteřin později. Do konce závodu zbývají dvě etapy.

"Mám den za dnem lepší pocity, i když jsem se v posledním kopci vypnul. Zítra nás čeká lehčí etapa a budeme se snažit dostat do co nejlepší pozice mého spolubydlícího Luku Mezgece, aby mohl zkusit zaspurtovat. Pak už je jen časovka," řekl Kreuziger.