reklama

Sagan nebude v Riu soutěžit na silnici, ale vyzve Kulhavého v cross country

Peter Sagan Peter Sagan autor: ČTK
Peter Sagan se rozhodl na olympiádě v Rio de Janeiru vzdát silniční závod a místo něj za Slovensko nastoupit do cross country.

Bratislava - Úřadující mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude na olympijských hrách v Riu de Janeiro reprezentovat Slovensko pouze v cross country na horských kolech. Hvězda týmu Tinkoff zaujme jediné slovenské místo pro bikový závod, místo něj bude v silničním závodě startovat Martin Haring.

Šestadvacetiletý Sagan se rozhodl nestartovat v silničním závodu v Riu kvůli jeho náročnému profilu, jenž mu nedával příliš šancí na úspěch. Proto začal koketovat s myšlenkou návratu k horským kolům, na nichž zahájil kariéru a v roce 2008 se stal juniorským mistrem světa i Evropy.

V rámci testování svých schopností před návratem do terénu se Sagan představil mimo jiné na konci dubna v závodě Českého poháru v Teplicích a s defektem skončil čtvrtý.

Sáblíková by v Riu zvedla prestiž ženské cyklistiky. Budeme bojovat, slibuje Šťovíček Sáblíková by v Riu zvedla prestiž ženské cyklistiky. Budeme bojovat, slibuje Šťovíček Čtěte zde

O nominaci na OH v Riu rozhodl Slovenský svaz cyklistiky, který může do závodů na silnici i v terénu postavit vždy pouze jednoho jezdce. "Peter nabídl místenku v rámci silniční cyklistiky na výměnu za start v MTB v cross country. Po skončení Tour de France má na speciální přípravu ještě čtyři týdny. Jak ho známe, nebude se chtít olympiády jen zúčastnit, ale bojovat o přední místa," řekl slovenským médiím předseda cyklistického svazu Peter Privara.

Závod v cross country se stejně jako před čtyřmi lety v Londýně pojede v závěrečný den her a zlato bude 21. srpna obhajovat český biker Jaroslav Kulhavý.

reklama