reklama

Sagan vyvolal válku mezi cyklisty. Podvádíš, vzkazují mu soupeři

Sagan a spol. porušili pravidla. Hrozí jim diskvalifikace? Sagan a spol. porušili pravidla. Hrozí jim diskvalifikace? autor: Twitter Edwarda Theunse
Pořádnou bouřku v profipelotonu vyvolal snímek z jarní klasiky Omloop Het Niewsblad, na kterém si Peter Sagan spolu s několika dalšími cyklisty ulehčili závod jízdou po chodníku. Hvězdný Slovák nakonec dorazil do cíle na druhém místě, nyní však musí čelit obviněním, že si k pódiu pomohl podvodem.

Brusel - Petru Saganovi hrozí diskvalifikace z klasiky Omloop Het Niewsblad. Postaral se o to domácí cyklista Edward Theuns, který na svém Twitteru zveřejnil fotku Sagana a dalších tří závodníků, jak místo po neoblíbených kostkách uhánějí po hladkém chodníku.

Inkriminující snímek navíc doplnil uštěpačným komentářem "Před závody nás upozorňovali, že jakmile se objeví vaše fotky, že jedete po chodníku, tak vás diskvalifikují. Takže?…"

Cyklistická Tour v roce 2018 odstartuje na zaplavené silnici Cyklistická Tour v roce 2018 odstartuje na zaplavené silnici Čtěte zde

Jeho tweet byl namířen nejen proti Saganovi, kritiku si slízli například i Greg van Avermaet nebo Sep Vanmarcke. "Jezdili takhle skoro všichni. Kdyby za to chtěli diskvalifikovat, tenhle závod by nedokončil nikdo," rozčiloval se Van Avermaet, který belgickou klasiku ovládl.  

Aktéři bouřlivé kauzy měli štěstí, po závodě Mezinárodní cyklistická federace UCI žádné sankce nerozdala. Zatím. "Předpisy hovoří o tom, že závodníci můžou být potrestáni, jakmile jedou na samostatné cyklotrase v průběhu dlážděných úseků. Zpráva o jejich pochybení byla odeslána na UCI, která nyní rozhoduje, či případ předá disciplinární komisi. Nejde o jména jezdců, ale o princip," říká sekretář federace Guy Dobbelaere.

Světový rekord běžkyně Kratochvílové slaví 35. narozeniny. Fibingerová ho drží ještě déle Světový rekord běžkyně Kratochvílové slaví 35. narozeniny. Fibingerová ho drží ještě déle Prohlédněte zde
reklama