reklama

Šílenost v Londýně. Cyklistu vláčeli i s kolem po zemi, pak na něj vytáhli mačetu

Britský cyklista Alexander Richardson přišel při čtvrtečním přepadení v Londýně o své kolo. Jednatřicetiletý jezdec stáje Alpecin-Fenix popsal na sociálních sítích, jak ho za bílého dne okradl gang na motorkách poté, co ho nejprve i s kolem vlekli po silnici a nakonec na něj vytasili mačetu.

Týmový kolega Petra Vakoče na Instagramu uvedl, že k incidentu došlo, když se kolem třetí hodiny odpoledne vracel domů z tréninku. Na cestě ho začaly sledovat dvě motorky se čtyřmi muži.

"Věděl jsem přesně, že chtějí moje kolo, a přemýšlel, co bych měl nejlépe udělat. Na křižovatce jsem to otočil a vyrazil plnou rychlostí ke kavárně, která byla asi 500 metrů daleko," popsal.

Do bezpečí se ale nestihl dostat. "Jedna motorka to do mě šedesátkou napálila. Sletěl jsem z kola a ani ta motorka to neustála. Kolo jsem si ale pořád držel a ti z druhé motorky mě i s ním vlekli asi 100 metrů po zemi," líčil cyklista.

"Když na mě vytáhli asi 40 centimetrů dlouhou mačetu, radši jsem se kola vzdal," popsal marný boj o bicykl.

Z incidentu vyvázl s řadou tržných ran, odřenin a zhmožděným bokem.

Zveřejněním příběhu chce Richardson varovat ostatní cyklisty, aby byli opatrní. "Vezměte na vědomí, že tohle se v určitých částech Londýna stává běžnou věcí. Policie si to zapsala jako ozbrojenou loupež a snad ty lumpy chytí," dodal.

Podle listu Evening Standard v Londýně prudce vzrostl počet krádeží kol během pandemie koronaviru. Ukradené bicykly tvoří až 32 procent žádostí o náhradu škody v pojišťovnách. Výjimkou nejsou ani agresivní přepadení cyklistů.

Zloděj se pokusil ukrást auto hvězdě UFC. Brzy poznal, že to byl hodně špatný nápad Zloděj se pokusil ukrást auto hvězdě UFC. Brzy poznal, že to byl hodně špatný nápad Čtěte zde
reklama