reklama

Slavík a Hájková se stali mistry světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík a Michaela Hájková, mistři světa ve fourcrossu Tomáš Slavík a Michaela Hájková, mistři světa ve fourcrossu autor: Michal Červený
Biker Tomáš Slavík se stal potřetí v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Úspěch českých barev na šampionátu v italském Val di Sole podtrhla zlatou medailí ze stejné disciplíny Michaela Hájková. V závodech elektrokol se radovali Francouz Jerome Gilloux a Švýcarka Nicole Göldiová.

Čtyřiatřicetiletý Slavík potvrdil příslušnost k nejužší světové špičce. Už v kvalifikaci zajel třetí nejlepší čas a na cestě za třetím zlatem v kariéře z MS po letech 2010 a 2014 vyhrál následně všechny vyřazovací jízdy. Druhý byl Francouz Adrien Loron a třetí Rakušan Hannes Slavik. Vítěz kvalifikace Mikuláš Nevrkla obsadil šesté místo.

Hájková se zlata z fourcrossu na světovém šampionátu dočkala naopak poprvé. Navázala na předchozí dva triumfy Romany Labounkové z let 2018 a 2019, kdy se MS uskutečnilo před koronavirovou krizí naposledy. Stříbro získala Francouzka Mathilde Bernardová a bronz Anna Rojasová z Bolívie.

reklama