Spokojený Kreuziger. Český cyklista se v závodu Kolem Valencie posunul na osmé místo

3. 2. 2018 19:33
"Jsem tam, kde bych měl být," pochvaloval si Roman Kreuziger po předposlední etapě klání ve Španělsku.
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: Orica

Cocentaina - Cyklista Roman Kreuziger dojel osmý ve čtvrté etapě závodu Kolem Valencie a stejné místo mu patří v průběžném pořadí. Druhé vítězství vybojoval Španěl Alejandro Valverde a před nedělní závěrečnou etapou zvýšil náskok v čele závodu na 14 sekund. Kreuziger na něj ztratil 18 sekund a celkově má manko necelou minutu.

"Můžu být spokojen. Jsem tam, kde bych měl být," komentoval svůj výkon Kreuziger na facebooku. "Etapa byla hodně intenzivní od začátku. Bylo dobrý si takhle dát do těla, jelo se hodně naplno," uvedl.

V závěrečném stoupání útočil Kreuzigerův kolega z týmu Mitchelton-Scott Brit Adam Yates, ale nakonec prohrál s Valverdem o čtyři sekundy. Stejnou ztrátu měl třetí Španěl Luis León Sánchez, který je celkově druhý.

"Závěr byl tři kilometry do prudkého kopce, některé úseky byly 20 procent. To nebyl kopec, který mně seděl. Škoda že byl dojet Adam Yates těsně před cílem, ale Valverde ukazuje, že se vrátil zpátky a že je v neuvěřitelné formě," prohlásil Kreuziger.

Sedmatřicetiletý Valverde míří za úspěchem poté, co přišel o druhou polovinu loňské sezony kvůli těžkému zranění z Tour de France, kde si při pádu v úvodní časovce zlomil čéšku a kotník. "Je to paráda, už mám letos druhé vítězství. Nevím, jestli jsem na tom stejně jako před zraněním. Přijde mi, že jsem lepší. Možná mi ty šrouby (v koleně) přidaly pár koní pod kapotou," řekl se smíchem šestinásobný medailista z mistrovství světa.

Cyklistický etapový závod Kolem Valencie - 4. etapa (184,2 km):

1. Valverde (Šp.) 4:48:35, 2. A. Yates (Brit.), 3. L. L. Sánchez oba -4, 4. Herrada (oba Šp.) -9, 5. Roglič (Slovin.), 6. Fuglsang (Dán.) oba -10, …8. Kreuziger -18, 57. Turek -4:26, 100. Schlegel (všichni ČR) -15:09.

Průběžné pořadí: 1. Valverde 13:16:23, 2. L. L. Sánchez -14, 3. Fuglsang -26, 4. A. Yates -37, 5. Herrada -48, 6. Roglič -49, …8. Kreuziger -57, 62. Turek -10:41, 91. Schlegel -17:57.