reklama

Strašné vedro, málo zdravotníků, žádní diváci. Cyklisté si stěžují na MS v Kataru

Tým BMC při časovce. Tým BMC při časovce. autor: Reuters
V neděli odstartovalo v Kataru mistrovství světa v cyklistice. Jeho účastníci si ale už po dvou dnech stěžují na slabou organizaci i klimatické podmínky.

Dauhá – I když mistrovství světa v silniční cyklistice v Dauhá začalo teprve v neděli, už nyní se zdá, že Katar nebyl pro tento typ akce ideální volbou. Po úvodní týmové časovce si řada závodníků a především závodnic stěžovala na nesnesitelné vedro i nedostatečně zajištěnou zdravotnickou péči. Šampionát probíhá navíc za naprostého nezájmu místních obyvatel bez divácké kulisy.

"Tohle UCI nedomyslela, nedává to žádný smysl. V tomhle vedru se vůbec nedá závodit! Je to tu jako v sauně," rozčilovala se nizozemská jezdkyně Roxane Knetemannová poté, co její krajanka Anouska Kosterová narazila během časovky do zábran a utrpěla ošklivé zranění v obličeji.

Drsný pád Kosterové na MS:

"Bolely z toho i plíce. Po 20 minutách jsme byly úplně uvařené," komentovala závod další Nizozemka Chantal Blaaková, jež nakonec se svým týmem Boels Dolmans slavila prvenství.

Velkou nevoli vzbudil fakt, že zatímco ženy závodily téměř ve 40 stupních Celsia, během mužského závodu byla teplota již výrazně nižší (přesto stále vysoká). Selhala i zdravotnická péče – na některých místech musely cyklistky čekat na ošetření i 20 minut.

Pokud budou vysoké teploty panovat v katarské metropoli i nadále, je UCI, která přesunula mistrovství až na říjen a před šampionátem vydala brožuru s názvem Poraž vedro, připravena výrazně zkrátit silniční závody. Muži by například místo plánovaných 257 kilometrů jeli pouze 106 km.

Wiggins před velkými závody dostával dopingové výjimky. "Nevypadá to dobře," říká kolega Wiggins před velkými závody dostával dopingové výjimky. "Nevypadá to dobře," říká kolega Čtěte zde
reklama