reklama

Tragédie v Belgii. Cyklistu poslali při závodě špatným směrem, srazila ho dodávka

Stef Loos Stef Loos autor: Twitter
Belgický cyklista Stef Loos nepřežil srážku s dodávkou při Velké ceně Alfréda Gadenneho. K tragickému střetu došlo poté, co jezdce nasměroval pořadatel na nesprávnou cestu.

"Skupinu tří jezdců poslal jeden z pořadatelů špatným směrem. Na křižovatce, která tím pádem nebyla nijak zajištěna, je srazila dodávka," popsal Jef Robert, lídr týmu Acrod Pauwels, za který Loos jezdil, osudný okamžik belgickému listu Het Laatste Nieuws.

Loos utrpěl těžká zranění hlavy a jater, kterým navzdory rychlému převozu do nemocnice podlehl. Jeho dvacetiletý týmový kolega Ruben Apers podstoupil operaci zlomeného stehna a klíční kosti, zranění utrpěl i Jonas Bresseleers.

"Cyklistická komunita v Belgii utrpěla odchodem Stefa Loose zdrcující ztrátu. Naše myšlenky jsou v této smutné chvíli s jeho rodinou, kamarády a jeho parťáky," napsala Belgická cyklistická federace na svůj Twitter.

"Odpočívej v pokoji, kamaráde. Někdy se strašné věci stanou těm nesprávným lidem," přidal belgický reprezentant Remco Evenepoel, jezdec profesionální stáje Deceuninck - Quick-Step.

Velká cena Alfreda Gadenneho je určena talentovaným jezdcům bez profesionálního kontraktu, o víkendu se jel její druhý ročník.

reklama