reklama

V horách vládne Porte. Australan se ve Švýcarsku ujal vedení, Kreuziger už ztrácí přes půl hodiny

Richie Porte Richie Porte autor: Dacoucou, Wikimedia Commons
Dosud vedoucí Švýcar Stefan Küng ztratil na nejlepší jezdce téměř tři a půl minuty.

Leukerbad - Po páté etapě závodu Kolem Švýcarska se ujal vedení australský cyklista Richie Porte. Z čela pořadí sesadil od prvního dne vedoucího Švýcara Stefana Künga, který po vjezdu do hor ztratil na nejlepší jezdce téměř tři a půl minuty. Etapu vyhrál Ital Diego Ulissi, v Leukerbadu ve výšce 1535 metrů nad mořem byl nejrychlejší ve finiši patnáctičlenné skupiny s Portem na osmé pozici.

Roman Kreuziger dojel do cíle 155 km dlouhé etapy se třemi stoupáními na chvostu pelotonu v početné skupině, která ztratila 24:19 minut. Celkově mu patří 85. pozice. Porte vede s dvacetisekundovým náskokem před nizozemskou dvojicí Wilco Kelderman, Sam Oomen. Závod skončí nedělní časovkou.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 5. etapa (155,7 km):

1. Ulissi (It./SAE Team Emirates) 3:37:31, 2. Mas (Šp./Quick-Step Floors), 3. Slagter (Niz./Dimension Data), 4. Kelderman (Niz./Sunweb), 5. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) 6. Špilak (Slovin./Kaťuša) všichni stejný čas, …143. Kreuziger (ČR/Mitchelton-Scott) -24:19.

Průběžné pořadí: 1. Porte (Austr./BMC) 17:03:53, 2. Kelderman, 3. Oomen (Niz./Sunweb) oba -20, 4. Mas -21, 5. Haig (Austr./Mitchelton-Scott) -29, 6. Quintana (Kol./Movistar) -33, …85. Kreuziger -30:03.

Triatlonistka Frintová bojovala v Mexiku o výhru, ale kvůli potížím s dýcháním odstoupila Triatlonistka Frintová bojovala v Mexiku o výhru, ale kvůli potížím s dýcháním odstoupila Čtěte zde
reklama