reklama

Ve hře je budoucnost cyklistiky. Motorky v kolech budou na Tour odhalovat termokamery

Femke van den Driesscheová. První prokázaný případ technologického dopingu. Femke van den Driesscheová. První prokázaný případ technologického dopingu. autor: ČTK
Technologický doping děsí vedení světové cyklistiky. Na Tour de France budou komisaři intenzivně odhalovat podpůrně motorky v kolech.

Paříž - Během cyklistické Tour de France se organizátoři více než dříve zaměří na potírání technologického dopingu. K odhalení případných motorků v kole využijí podle francouzského nedělníku Journal du Dimanche také termokamery.

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) už zavedla kontroly pomocí tabletů využívajících magnetickou rezonanci, kterými zjišťuje přítomnost nepovolených součástí před závodem a po něm. Díky termokameře by se nyní mohla kola sledovat i při závodu z doprovodných motocyklů.

Podvody s motorky v kolech byly možná i na loňské Tour de France Podvody s motorky v kolech byly možná i na loňské Tour de France Čtěte zde

Tyto kontroly si podle Journal du Dimanche vyžádali představitelé francouzského státu. "Tenhle problém je horší než doping, ve hře je budoucnost cyklistiky," uvedl francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

První dokázaný případ technologického dopingu se objevil na letošním mistrovství světa v cyklokrosu v kole Belgičanky Femke Van Den Driesscheové.

reklama