Velká bicyklová loupež. Lupiči šli po Kulhavého zlatém olympijském kole i speciálech

18. 12. 2020 17:37
Cenné sportovní artefakty a současně velmi hodnotný lup si odnesla organizovaná skupina lupičů z centrály cyklistické firmy Specialized v Kalifornii. Při loupeži, která se odehrála o uplynulém víkendu, bylo ukradeno celkem 18 bicyklů v celkové hodnotě přibližně 3,4 milionu korun.
Lupiči ukradli i kolo, se kterým Jaroslav Kulhavý vyhrál olympiádu v Londýně.
Lupiči ukradli i kolo, se kterým Jaroslav Kulhavý vyhrál olympiádu v Londýně. | Foto: Reuters

Součástí lupu bylo například kolo, se kterým vyhrál český biker Jaroslav Kulhavý v roce 2012 londýnskou olympiádu, nebo dva stroje Petera Sagana. Zmizelo také speciálně upravené kolo švýcarského sprintera Fabiana Cancellary i osobní kola majitele firmy.

"Ukradená kola byla součástí unikátní rozsáhlé sbírky prototypů, vítězných kol a personalizovaných bicyklů, které byly ve firmě vystaveny," uvedla ve čtvrtek policie, podle níž lupiči využili koronavirových omezení a do centrály firmy ve městě Morgan Hill se vloupali v neděli za bílého dne.

Zatímco jedno z aut, které lupiči použili, už bylo nalezeno, po samotných pachatelích detektivové stále pátrají. Odměnu za jejich dopadení vypsala i samotná firma Specialized, která za informace vedoucí k odhalení pachetlů či alespoň k nalezení kol nabízí 25 000 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun.