reklama

Může za to bunda? Podívejte se na drsný pád, který smetl Sagana a další dvě hvězdy

Peter Sagan Peter Sagan autor: Tomáš Vocelka
Podívejte se na video z havárie, které na svém facebookovém profilu sdílel Peter Sagan.

Oudenaarde - Neopatrně odložená bunda podle všeho stála za pádem, který v nedělní klasice Kolem Flander postihl slovenskou hvězdu Petera Sagana.

Obhájce loňského titulu spadl šestnáct kilometrů před koncem tradičního závodu, když narazil do bariéry oddělující diváky od závodní tratě. A při svém pádu s sebou vzal na dlažební kostky i Belgičany Olivera Naesena a Van Avermaeta.

Podle videa, které dnes odpoledne Sagan sdílel na svém facebookovém profilu, ale byla prvotní příčinou pádu bunda, kterou měl jeden z fanoušků přehozenou přes zábranu.

I am sure this video verifies the feeling I had about the cause of my crash yesterday at the Tour of Flanders. I was close to the barrier but I was in control when I felt that something caught my left arm, maybe the jacket that is seen later on me. I wouldn't have clipped the barrier with my wheel if I hadn't had my arm caught by that object. However, these things happen in racing and I now have to focus on Paris-Roubaix. (Video by Seal Jobs)

Zveřejnil(a) Peter Sagan dne 03. Duben 2017

"Tohle video dokazuje, co se včera na závodě Kolem Flander stalo. Jel jsem těsně vedle zábran ale svoji jízdu jsem měl pod kontrolou. Jenže pak jsem ucítil, jak jsem se o něco zachytil levou rukou, možná to byla ta bunda, která se pak na mě ocitla. Kdybych rukou o nic nezavadil, určitě bych do těch zábran nenarazil," uvedl Sagan ve svém příspěvku.

"Ale takové věci se stávají, teď už se soustředím na Paříž-Roubaix," dodal Sagan smířlivě. 115. ročník legendární klasiky se pojede už tuto neděli a titul na ní bude obhajovat Matthew Hayman. V roce 2015 skončil v Roubaix druhý Zdeněk Štybar.

reklama