Znovu třetí. Štybar zopakoval na Binck Bank Tour v Nizozemsku čtvrteční výsledek

18. 8. 2018 17:31
Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil v šesté etapě Binck Bank Tour třetí místo. V cíli nestačil na Gregora Mühlbergera a Tima Wellense.
Zdeněk Štybar je v celkovém pořadí Binck Bank Tour po šesti etapách osmnáctý.
Zdeněk Štybar je v celkovém pořadí Binck Bank Tour po šesti etapách osmnáctý. | Foto: ČTK

Sittard-Geleen (Nizozemsko) - Cyklista Zdeněk Štybar dojel třetí v 6. etapě závodu Binck Bank Tour a na podniku World Tour tak zopakoval umístění ze čtvrtka, kdy se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně. Vedení v průběžném pořadí uhájil před nedělní závěrečnou etapou Slovinec Matej Mohorič.

První etapové vítězství v sezoně vybojoval čtyřiadvacetiletý Rakušan Gregor Mühlberger. Jezdec stáje Bora-hansgrohe nastoupil v závěru ve skupince vedoucích závodníků a v Bike Parku Toma Dumoulina v Sittardu si dojel pro prvenství s třísekundovým náskokem před Belgičanem Timem Wellensem a Štybarem.

Mohorič, který dojel v hlavním pelotonu, vede před poslední sedmou etapou o půl minuty před Michaelem Matthewsem z Austrálie. Třetí Nizozemec Taco van der Hoorn ztrácí další dvě sekundy.

Cyklistický závod Binck Bank Tour (WorldTour) - 6. etapa (182,2 km):

1. Mühlberger (Rak./Bora-hansgrohe) 4:05:10, 2. Wellens (Belg./Lotto-Soudal), 3. Štybar (ČR/Quick-Step Floors), 4. Van Baarle (Niz./Sky) všichni -3, 5. Schachmann (Něm./Quick-Step Floors) -5, 6. Van Avermaet (Belg./BMC Racing) -8.

Průběžné pořadí: 1. Mohorič (Slovin./Bahrajn-Merida) 20:34:12, 2. Matthews (Austr./Sunweb) -30, 3. Van der Hoorn (Niz./Roompot-Nederlandse Loterij) -32, 4. Andersen (Dán./Sunweb) -34, 5. Schachmann -35, 6. Bodnar (Pol./Bora-hansgrohe) -36, …18. Štybar -1:13.