Cyklokrosaři mají z ME tři medaile, Havlíková je stříbrná

8. 11. 2014 16:03
Cyklokrosařka Pavla Havlíková získala stříbro na mistrovství Evropy v německém Lorschi.
Pavla Havlíková
Pavla Havlíková | Foto: ČTK

Lorsch - Cyklokrosařka Pavla Havlíková získala stříbro na mistrovství Evropy v německém Lorschi. Medaile vybojovali také bronzový Jakub Skála mezi muži do 23 let a stříbrná Martina Mikulášková v ženách do 22 let.

Jednatřicetiletá Havlíková dnes nestačila pouze na Belgičanku Sanne Cantovou, bronzovou medailistku z mistrovství světa 2012. Zkušená česká cyklistka si vynahradila zklamání z loňského ME v Mladé Boleslavi, kde chtěla v domácím prostředí útočit na medaili, ale na rozbahněné trati skončila osmá. Bronz dnes získala Britka Nikki Harrisová, vicemistryně Evropy z Mladé Boleslavi.

V mužské kategorii do 23 let potvrdil svou formu ziskem bronzové medaile Skála, vedoucí muž Českého poháru. Dvacetiletý cyklokrosař dojel do cíle 11 sekund za novým šampionem Woutem van Aertem, jenž coby úřadující mistr světa v této kategorii potvrdil roli největšího favorita. Druhý byl šest sekund před Skálou další Belgičan Laurens Sweeck.

Jedenáctý skončil loňský vicemistr Evropy mezi juniory Adam Ťoupalík, čtrnáctý byl Vojtěch Nipl.

V kategorii žen do 22 let, jež měla loni na ME premiéru, vylepšila své páté místo Martina Mikulášková a dojela si pro stříbro. Česká mistryně prohrála ve spurtu s Nizozemkou Sabrinou Stultiensovou. Pátá skončila teprve sedmnáctiletá Nikola Nosková.

Čeští reprezentanti neuspěli pouze mezi juniory, kde skončil nejlepší z nich Martin Matějček devětadvacátý. Elitní mužská kategorie se na kontinentálním šampionátu nejezdí.