Cyklokrosařka Nash vyhrála závod Světového poháru v belgickém Namuru

Aktualizováno 18. 12. 2016 17:06
Česká zkušená cyklokrosařka Kateřina Nash vyhrála závod Světového poháru v belgickém Namuru. Nash si připsala páté vítězství v SP v kariéře.
Kateřina Nash zdraví české fanoušky v Novém Městě na Moravě.
Kateřina Nash zdraví české fanoušky v Novém Městě na Moravě. | Foto: ČTK

Namur - Cyklokrosařka Kateřina Nash vyhrála stejně jako v roce 2014 závod Světového poháru v belgickém Namuru a připsala si páté vítězství v kariéře. Devětatřicetiletá česká reprezentantka přijela do Evropy minulý týden ze zámoří, kde trvale žije, a při třetím startu v SP v sezoně dosáhla podruhé na stupně vítězů.

Elitní cyklokrosařka a bikerka Nash se držela v popředí celý závod a v závěrečných dvou kolech setřásla soupeřky. Cílovou rovinkou projížděla prachatická rodačka s velkým náskokem a mohla si na oslavu plácnout s diváky. Druhou Italku Evu Lechnerovou za sebou i tak nechala o 12 sekund, třetí dojela po defektu v závěrečném okruhu s odstupem 21 sekund Nizozemka Sophie de Boerová.

Do elitní dvacítky se dnes vešly ještě patnáctá Pavla Havlíková a devatenáctá Nikola Nosková.

V závodě mužů se postaral o nejlepší český výsledek v sezoně dvanáctým místem Michal Boroš, druhý Čech na startu Radomír Šimůnek nedokončil. Potřetí za sebou vyhrál loňský mistr světa z Tábora Nizozemec Mathieu van der Poel, jenž porazil o 16 sekund letošního šampiona a lídra SP Wouta Van Aerta z Belgie. Třetí byl s odstupem 27 sekund další Belgičan Kevin Pauwels.

Bývalá česká reprezentantka v běhu na lyžích Nash startovala v úvodu sezony ve dvou zářijových závodech SP v Las Vegas a Iowě, kde si připsala druhé a čtvrté místo. Po návratu do Evropy vyhrála minulý víkend závod Českého poháru v Uničově a na Namur se navnadila sobotním třetím místem v Antverpách.

Zkušená cyklokrosařka, jež je navzdory dvěma vynechaným závodům šestá v průběžném pořadí SP, by měla absolvovat zbylé tři díly seriálu a zaútočit na medaili na mistrovství světa v Lucembursku.

Nash dnešním vítězstvím navázala na triumfy v SP z Roubaix (2010), Tábora (2011), Namuru (2014) a Las Vegas (2015).

SP v cyklokrosu v Namuru (Belgie):

Ženy: 1. Nash (ČR) 47:14, 2. Lechnerová (It.) -12, 3. De Boerová (Niz.) -21, 4. Arzuffiová (It.) -28, 5. Majerusová (Luc.) -34, 6. Van Loyová (Belg.) -52, ...15. Havlíková -2:32, 19. Nosková -3:23, 46. Bajgerová (všechny ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. De Boerová 323, 2. Cantová (Belg.) 265, 3. Van Loyová 219, ...6. Nash 210, 18. Havlíková 117, 36. Nosková 68, 61. Czeczinkarová 34, 67. Mikulášková 29, 85. Bajgerová (všechny ČR) 14.

Muži do 23 let: 1. Nieuwenhuis (Niz.) 52:51, 2. Hermans -52, 3. Aerts (oba Belg.) -57, ...7. Ťoupalík -1:21, 40. Mayer -2 kola, 42. Jarý, 43. Březina (všichni ČR) oba -3 kola.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Nieuwenhuis 170, ...5. Ťoupalík 96, 36. Březina 6.

Junioři: 1. Pidcock (Brit.) 41:05, ...12. Kopecký -1:54, 23. Gavenda -3:09, 45. Říman -5:38, 46. Mikšaník (všichni ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Vandebosch (Belg.) 115, ...13. Kopecký 48, 17. Gavenda 34, 30. Palička 19, 34. Vaníček 16, 36. Schierl 12, 49. Honzák (všichni ČR) 2.