reklama

Dálkař Juška dostal od IAAF pozvánku na halové mistrovství světa

Radek Juška Radek Juška autor: Reuters
Třináctý muž letošních světových tabulek dostal pozvánku od mezinárodní federace IAAF.

Praha - Dálkař Radek Juška se zúčastní halového mistrovství světa v Portlandu. Třináctý muž letošních světových tabulek dostal pozvánku od mezinárodní federace IAAF. Oznámil to Český atletický svaz, na šampionátu ve Spojených státech amerických tak bude startovat deset českých atletů.

Halový vicemistr Evropy Juška sice nesplnil účastnický limit 818 centimetrů, s letošním maximem 803 cm se ale drží vysoko v tabulkách. V technických disciplínách se v Portlandu nebudou konat kvalifikace, proto IAAF vyhlásila přísnější kvalifikační limity a nyní "dobírá" závodníky na základě aktuálních výkonů.

Juška s účastí předem počítal a riskl dokonce i pondělní odjezd na soustředění reprezentace do kalifornského střediska Chula Vista, kde si budou atleti týden zvykat na časový posun a ladit formu. "Ale strach mám, abych pak neletěl domů," řekl před odletem, když ještě neměl jistotu účasti na HMS.

Juška je sedmým mužem v české výpravě. Limity splnili obhájce titulu v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, bronzový medailista z posledního HMS Jan Kudlička a jeho tyčkařský kolega Michal Balner, halový mistr Evropy v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša a koulař Tomáš Staněk, pozvání IAAF už dříve obdržel vícebojař Adam Sebastian Helcelet. Ženskou část výpravy tvoří tyčkařka Jiřina Ptáčníková, běžkyně Kristiina Mäki a Kateřina Cachová, která splnila limit v běhu na 60 m překážek, ale díky pozvání IAAF se zúčastní pětiboje.

reklama