Ledecká vylepšila své nejlepší umístění. V italském La Thuile dojela na 24. místě

Aktualizováno 21. 2. 2016 13:32
Česká obojživelnice Ester Ledecká bodovala v dalším závodě Světového poháru. V italském La Thuile dojela na 24. místě.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Reuters

La Thuile - Lyžařka Ester Ledecká znovu bodovala. V italském La Thuile dojela na 24. místě v superobřím slalomu a připsala si další body do Světového poháru. Závod vyhrála třetí žena hodnocení super-G Tina Weiratherová z Lichtenštejnska před Švýcarkou Larou Gutovou a Lindsey Vonnovou z USA.

V boji o velký křišťálový glób nic nového

Duel o velký křišťálový glóbus mezi vedoucí Lindsey Vonnovou a Larou Gutovou zůstává vyrovnaný. Američanka Vonnová, jež si v sobotu zajistila osmou trofej v kariéře za sjezd, dnes dojela třetí o sedm setin sekundy za švýcarskou rivalkou a v průběžném pořadí seriálu vede o pouhých 23 bodů. Do konce SP zbývá ženám včetně březnového finále ve Svatém Mořici jedenáct závodů.

Pro snowboardovou mistryni světa Ledeckou bylo dosud maximem v superobřím slalomu 25. místo z Ga-Pa, ve sjezdu si v sobotu posunula hranici na 23. příčku. Dvacetiletá "obojživelnice" tak pronikla do elitní třicítky sjezdařek i ve čtvrtém z pěti únorových startů v SP. Druhá česká závodnice na startu Klára Křížová dnes nebodovala.

Závod SP v sjezdovém lyžování v La Thuile (Itálie):

Ženy - superobří slalom:

1. Weiratherová (Licht.) 1:17,73 min., 2. Gutová (Švýc.) -0,57, 3. Vonnová (USA) -0,64, 4. F. Suterová (Švýc.) -0,67, 5. Miradoliová (Fr.) -0,79, 6. Brignoneová -0,91, 7. Curtoniová (obě It.) -1,20, 8. Worleyová (Fr.) -1,22, 9. Rossová (USA) -1,39, 10. Marsagliaová (It.) -1,57, ...24. Ledecká -4,02, 38. Křížová (obě ČR) -5,40.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 5 z 8 závodů): 1. Vonnová 420 b., 2. Gutová 341, 3. Weiratherová 266, 4. Hütterová (Rak.) 229, 5. Rebensburgová (Něm.) 204, 6. Tipplerová (Rak.) 134, ...38. Ledecká 13, 47. Křížová 2.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 41 závodů): 1. Vonnová 1200, 2. Gutová 1177, 3. Rebensburgová 878, 4. Weiratherová 759, 5. Hansdotterová (Švéd.) 701, 6. Hütterová 640, ...14. Strachová (ČR) 432, 87. Ledecká 28, 104. Křížová 9, 115. Dubovská (ČR) 5.