reklama

Další boxerská pecka! Pála si to rozdá s Pricem

Ondřej Pála. Ondřej Pála. autor: Aktuálně.cz
Ondřej Pála se utká na konci měsíce v Německu s dalším silným britským soupeřem.

Praha - Nejlepší česká těžká váha Ondřej Pála vstoupí do ringu proti dalšímu velkému jménu světového ringu. 29. března si to rozdá v Německu s Davidem Pricem. Osmikolový zápas potvrdili český bijec, jeho kouč Jurij Krivoručko a také Priceho stáj Sauerland.

Loni v prosinci si to český pořízek ze stáje Médea Boxing Teamu rozdal s Dereckem Chisorou, jejich válku ale ukončil necitlivý zásah ringového rozhodčího ve třetím kole. Nyní má šanci složit reparát.

Price věří, že ho Pála důkladně prověří

„Pála je člověk, který se nebojí jít neustále dopředu a chce bojovat. A to je to, co nyní potřebuji,“ cituje Wordboxingnews.net třicetiletého obra z Liverpoolu.

„Viděl jsem ho loni proti Chisorovi, a ačkoliv rozhodčí zápas ukončil, myslím, že Pála nebyl nikdy v takových problémech, aby tak musel činit, myslím, že Chisora s ním měl velké problémy,“ dodal Price.

Jeho kariéru potenciálního nástupce Vladimira Klička loni zbrzdily pro mnohé šokující porážky od amerického veterána Tonyho Thompsona, 203 centimetrů vysoký ostrovní bijec ale věří v úspěšný restart kariéry.

Sauerland piplá Price pro zářivou budoucnost

„Nyní nastal můj čas, jsem ve skvělé kondici, tréninky s Tommym (Brooksem) jdou skvěle, těším se, jak si to tam rozdám s tím českým klukem,“ dodal bijec, který po druhém výprasku od Thompsona odešel od bývalého trenéra i manažera a zamířil do německé stáje Sauerland Event.

„Jedná se o další krok pro jeho cestu vzhůru. Pála má hodně zkušeností, slušnou knockoutovou bilanci, měl by to být dobrý test Davidových schopností,“ doplnil svého svěřence promotér Kalle Sauerland. Ve skvělé pohodě je ale také devětadvacetiletý pražský rodák.

„Cože? To vůbec nevím,“ žertoval nejdříve Pála se svým typickým humorem při otázce Profiboxing.cz, zdali je zpráva o jeho souboji s britským bronzovým olympionikem z Pekingu pravdivá.

Zápas je pro české fanoušky za rohem

„Ano, je to pravda. O tom zápase vím už dva týdny, takže příprava bude tentokrát úplně jiná, než proti Chisorovi,“ dodal poté už zcela vážně a slíbil tak nepřímo českým fanouškům další velkou boxerskou podívanou.

Souboj dvou urostlých chasníků se uskuteční 29. března v Berlíně na galavečeru, jehož hlavním tahákem bude souboj o titul mistra světa IBF v křížové váze mezi Kubáncem Yoanem Pablem Hernandezem (28-1) a jeho neporaženým polským vyzyvatelem Pawelem Kolodziejem (33-0).

Skvělou zprávou pro české příznivce boxu tak budiž nejen blízkost arény pro případnou osobní podporu Pály v hledišti, ale také televizní pokrytí veřejnoprávní ARD, kterou lze najít v kabelové nabídce i českých operátorů. Velmi pravděpodobně bude duel vysílat také televize Sport1.

reklama