reklama

Další bronz z HME! Tentokrát zazářil výškař Bába

Jaroslav Bába na HME ve Švédsku Jaroslav Bába na HME ve Švédsku autor: Reuters
Výškař Jaroslav Bába vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu třetí místo. Stačil mu k tomu výkon 231 cm.

Göteborg (Švédsko) - Skvělé! Výškař Jaroslav Bába vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu třetí místo. Tyčkařka Jiřina Svobodová skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá.

Obhájce stříbrné medaile skočil v dnešním výškařském finále 231 cm a nestačil jen na Rusy Sergeje Mudrova (235 cm) a Alexeje Dmitrika (233). O centimetr si vylepšil letošní maximum. 

Pro Bábu je to čtvrtý cenný kov z velké akce, ve sbírce má i olympijský bronz z Atén a třetí místo z halového mistrovství světa v roce 2004.

Pro českou výpravu je to ve Švédsku už druhá medaile. V pátek získal rovněž bronz koulař Ladislav Prášil.

Smůla přišla v tyčce

Svobodová skončila výkonem 462 cm čtvrtá a nenavázala na loňské vítězství na letním evropském šampionátu v Helsinkách. Stejnou výšku zdolala i bronzová Ruska Anželika Sidorovová.

Svobodovou o cenný kov připravila jedna oprava na 452 cm, které ruská tyčkařka skočila napoprvé. Zvítězila Britka Holly Bleasdaleová, která až v rozeskakování předčila Annu Rogowskou z Polska.

"Pokazila jsem si to sama, i když to je k vzteku. Ale myslím, že je to docela slušné zakončení sezony, která byla jako na houpačce," řekla Svobodová.

Halové mistrovství Evropy v atletice v Göteborgu:

Finále:

Muži:

Výška: 1. Mudrov 235, 2. Dmitrik (oba Rus.) 233, 3. Bába (ČR) 231

Ženy:

Tyč: 1. Bleasdaleová (Brit.) 467, 2. Rogowská (Pol.) 467, 3. Sidorovová (Rus.) 462, 4. Svobodová (ČR) 462.

reklama