Suverénní postup staříků ze Spurs. Utah dali 4:0

8. 5. 2012 13:21
Basketbalisté San Antonia zvítězili ve čtvrtém utkání na půdě Utahu 87:81 a bez jediné prohry postoupili do semifinále Západní konference play off NBA
Tim Duncan se diví. Ale jinak musí být spokojen, postupuje de semifinále konference | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia zvítězili ve čtvrtém utkání na půdě Utahu 87:81 a bez jediné prohry postoupili do semifinále Západní konference play off NBA. V něm se utkají buď s Los Angeles Clippers, nebo s Memphisem. Clippers v pondělí vyhráli 101:97 po prodloužení a vedou v sérii 3:1.

Manu Ginobili rozhodl

Klíčovým hráčem pro čtvrtý úspěch San Antonia nad Utahem tentokrát nebyl Tony Parker, který dal pouze 11 bodů, ale Manu Ginobili. Hosté ve třetí čtvrtině vedli o 14 bodů, když se soupeři povedlo snížit na rozdíl tří bodů. V tu chvíli vstřelil Ginobili dvě trojky za sebou, čímž svůj tým uklidnil. Na začátku poslední části přidal trestný hod a další trojku - deseti body se tak podílel na klíčové šňůře 15:0. Argentinský rodák si celkem připsal 17 bodů.

Utah ještě zabojoval a v poslední minutě se přiblížil na čtyři body, ale víc už nestihl. Klíčový rozdíl byl mezi náhradníky. Lavička Spurs přestřílela tu domácí 57:10. Jazzmanům nestačilo 26 bodů Ala Jeffersona, 19 bodů Devina Harrise, ani 10 bodů a 19 doskoků Paula Millsapa.

Příliš staré? Ignorujeme

"Tyhle řeči ignorujeme. Slýcháme to už deset let," řekl po utkání trenér Spurs Gregg Popovich na dotaz novinářů, jak jeho mužstvo reaguje na tvrzení, že je příliš staré na zisk dalšího titulu.

Clippers ve čtvrtém utkání série vedli nad Memphisem ještě pět minut před koncem o 10 bodů. Jenže Grizzlies zabojovali a dokázali utkání poslat do prodloužení. To patřilo Chrisu Paulovi, který v něm zaznamenal osm ze svých 27 bodů. Grizzles po celé nastavení prohrávali. Výhru domácím pojistil sedm vteřin před koncem dvěma trestnými hody Mo Williams.

Utkání se povedla Blaku Griffinovi, který nastřílel 30 bodů a připsal si sedm asistencí. Paul k 27 bodům přidal devět doskoků a sedm asistencí. Jediným dalším střelcem Clippers v dvouciferných číslech byl Caron Butler se 14 body. Grizzlies táhl rozehrávač Mike Conley s 25 body a osmi asistencemi. Rudy Gay přidal 23 bodů, ale trefil jen osm z 25 střel.

1. kolo play off NBA:

Západní konference, 4. zápasy:

Utah - San Antonio 81:87 (konečný stav série 0:4), LA Clippers - Memphis 101:97 po prodl. (stav série 3:1).