Další hvězdné spojení na světě. Šarapovovou povede Connors

13. 7. 2013 17:00
Po spojení Andy Murrayho s Ivanem Lendlem je na světě další hvězdný pár. Mariu Šarapovovou povede americký bouřlivák Jimmy Connors. | Foto: Reuters

Moskva - Druhá tenistka světového žebříčku Maria Šarapovová angažovala na pozici trenéra někdejšího nejlepšího světového hráče Jimmyho Connorse.

Vítěz osmi grandslamových turnajů nahradí Thomase Högstedta, s nímž ruská hráčka ukončila spolupráci po brzkém vypadnutí z Wimbledonu.

Šarapovová, která vyhrála Wimbledon v roce 2004 a před dvěma lety prohrála na londýnské trávě až ve finále s Petrou Kvitovou, letos na turnaji skončila už v druhém kole.

Její senzační přemožitelkou byla portugalská hráčka Michelle Larcherová de Britová.

"Jsem z Connorse nadšená"

Šedesátiletý Connors, který během hráčské kariéry vyhrál rekordních 109 turnajů na okruhu ATP, již trénoval Andyho Roddicka.

"Jsem ráda, že mým novým trenérem bude on. Znám ho mnoho let a krátce jsme spolupracovali před Australian Open v roce 2008. Jsem nadšená a těším se na příští turnaje," uvedla čtyřnásobná grandslamová šampionka Šarapovová na svém webu.