reklama

Bank opět útočí na medaili! V obřím slalomu zajel famózně

Podívejte se na 1. kolo obřího slalomu, v němž zazářil Ondřej Bank Podívejte se na 1. kolo obřího slalomu, v němž zazářil Ondřej Bank Foto: Reuters
Ondřej Bank je po prvním kole obřího slalomu na olympiádě v Soči druhý.

Praha - To, co se Ondřeji Bankovi nepodařilo dotáhnout v superkombinaci, může naplnit v obřím slalomu. Český závodník zajel v prvním kole fantastickou jízdu a senzačně se vyšvihl na druhé místo.

Za vedoucím Američanem Tedem Ligetym zaostává o necelou sekundu, ovšem na třetího Davide Simoncelliho má náskok 34 setin.

"Musím přiznat, že jsem z toho lehce překvapený. Ale jo, je to super, protože jsem tam udělal několik chyb, takže jsem nečekal, že to bude něco velkého," řekl Bank. Když v cíli zjistil, že je druhý, nevěřícně hleděl, chytil se rukama za hlavu a spokojeně se usmál.

Finálové kolo je na programu od 11:30, sledujte jej v našem online přenosu ZDE.

Na medaili pomýšlí

Do prvního kola obřího slalomu vyjel Bank s číslem 28 a od prvních mezičasů se držel skvěle. Neudělal výraznou chybu a v cíli měl ztrátu na suverénního Ligetyho 93 setin.

"Jsem druhý, za mnou je sice čtyři desítky díra, ale pak je tam těch lyžařů dost v pár setinách. Musím si odpočinout, pak půjdeme zase na prohlídku. Jo, když je to takováhle situace, musím myslet na medaili," prohlásil Bank.

Na olympiádě byl Bank v obřím slalomu nejlépe šestnáctý v Turíně 2006, před čtyřmi lety ve Vancouveru skončil sedmnáctý. Ve Světovém poháru se do desítky dostal jen jednou díky pátému místu v Alta Badii v roce 2010.

V Soči zažívá třiatřicetiletý Bank nejlepší olympijské hry v kariéře. Po dvacátém místě ve sjezdu byl sedmý v superkombinaci a překvapil devátým místem v super-G.

"Říkal jsem si, že to na olympiádě dojedu v klidu, což asi nebude. Když předvedu ještě jednu dobrou jízdu, tak by to mohlo být dobrý," řekl. Na závody si vzal nové lyže. "Jezdí tady na nich všichni, ale já jsem je ještě vůbec neměl vyzkoušené. Takže asi budou dobrý," uvedl s úsměvem.

reklama